Mikä on porvarin moraali ?

Voiko porvari koskaan vedota kunniaan ?
7176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Lahtarilla ei ole kunniaa.

Äänestä

Porvarilla ei ole mitään moraalia. Myy vaikka äitinsä jos vaan onnistuu rahaksi muuttamaan

Äänestä

Ei voi ainakaan omaan kunniaansa vedota.

Äänestä

Jokainen korruptioeuro on pois kansantaloudesta.
Korruptiojuna köyhentää valtiota 4 miljardia.

Äänestä

MITÄ DEMARI VALITTAA ?

KAIKKI MITÄ SAATTE ON SAATUA.

OMA JÄRKI EI RIITÄ TIENAAMISEEN.

TYYDY SIIHEN HOTTENTOTTI.

HAHHAHHAAA.

JA POOOIS.

Äänestä

Jos sinulla on moraalia tai ns. omaatuntoa et voi olla porvari kuten se meillä käsitetään.Eli oikeistolainen kusipää!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Voiko porvari koskaan vedota kunniaan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu