😋🍬☕ suussa etenkin kipparipiippu. Mutta mitäpä nainen ei kauneutensa eteen tekisi. Mun uudessa kasvovoiteessa on lakritsiuutetta. Jonkun aikaa jo sitä olen käyttänyt. Hinnasta huolimatta naama punottaa niinkuin ennenkin vaikken ole intiaani.
Lakritsi on hyvää
15
283
Vastaukset
- Anonyymi
Miten se lakritsi vaikuttaa ja onko se oikeaa lakritsia vai vain lakritsin tuoksuinen aromi?
Lakritsiuutetta se on. Sen pitäisi vähentää punoitusta naamassa.
"Lakritsijuuriuutteilla on useita etuja ihollemme. Niillä on muun muassa rauhoittava vaikutus, ne vahvistavat ihon suojakerrosta, ovat antioksidanttisia ja voivat jopa tasapainottaa erittäin ärtynyttä ihoa. Siksi lakritsia löytyy pääasiassa herkälle iholle tarkoitetuista tuotteista, mutta sillä on positiivinen vaikutus kaikille ihotyypeille."Lakritsiuutetta se on. Sen pitäisi vähentää punoitusta naamassa.
"Lakritsijuuriuutteilla on useita etuja ihollemme. Niillä on muun muassa rauhoittava vaikutus, ne vahvistavat ihon suojakerrosta, ovat antioksidanttisia ja voivat jopa tasapainottaa erittäin ärtynyttä ihoa. Siksi lakritsia löytyy pääasiassa herkälle iholle tarkoitetuista tuotteista, mutta sillä on positiivinen vaikutus kaikille ihotyypeille."
- Anonyymi
Lakritsi nostaa verenpainetta, sen takia punoittaa.
Mun naama punoittaa uniapnea laitteen takia. Verenpaineeseen on niin vahvat dropit ettei se mihinkään nouse (110/70)
- Anonyymi
Lakritsipiiput herkkuja. Taitaa saada vain laivoilta.
On niitä hyvin varustetuissa makeiskaupoissa. Netistäkin voi tilata. Esim. Urjalan Makeistukusta,
https://urjalanmakeistukku.fi/2660.htmlNe on muuten tosi hyvii, ruotsinlaivalta aina ostan, tosin en mä tienny että kauneudenhoitoon voi käyttää.
JeroP kirjoitti:
Ne on muuten tosi hyvii, ruotsinlaivalta aina ostan, tosin en mä tienny että kauneudenhoitoon voi käyttää.
Juu. En mäkään tiennyt, mutta YA apteekkihenkilö suositteli kun kysäisin mikä voide auttaisi. Näyttää ihan tavalliselta voiteelta. Maistaa en ole uskaltanut.
- Anonyymi
Mul menee vatta kovalle ei voi lakua syödä.
- Anonyymi
Lakupiippuja ei saisi myydä kaupoissa, porttiteorian takia.
Ei varmaan persus makeis sekoomus karkkejakaan.
https://urjalanmakeistukku.fi/persu-s-makeis-sekoomus-255g.html
- Anonyymi
Sellainen aivopieru ap trolliukolta tänään ja huomenna lisää samaa 💩a 🥱🥱
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1262688
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau562167Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.241737- 1291538
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3641298- 681293
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?711220- 891065
- 90989
- 128931