Käykääs kattomassa
Jeppe Niilonpoika
304144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
ei saatana... Just niin... mikähän toi tyyppi on oikeen, ympäri nettiä kaikkee juttuu muutenki. nauratti kun osotetta kyselivät.
Tuossahan on kun googlella kaivelin, sen kotiosoitekin.
http://eastside.peliplaneetta.net/keskustelut/aihe?fid=27&tid=54121&page=3
On se vaan kumma, eräät ne saa hillua miten sattuu näköjään. Mitä noita kuvia googlasin niin olen samannäkösen kaiffarin nähny. Kyllä niin kamalissa vaatteissa ettei tosikaan. Oli sellanen lyhyt jotai 160 cm ja painoa 50kg varmaan. Jos olisin tollanen ja tollasia asioita tehny, en kyllä liikkua uskaltaisi. Jätkän osotteesta maksetaan jo, taitaa olla aika kaivattu kaveri.
siinä on että jotai kusetetaan!
ainahan jonku erimieltä pitää saada olla. nauran kaikille pölvasteille joita se surkee tyyppi on onnistunu kusettamaan.
niin onhan se kivaa kun toista kusetetaan, mutta esim. matkapuhelinfoorumissa (www.matkapuhelininfo.com) on 99,9% luotettavaa väkeä, joille uskaltaa laittaa rahat ensin tilille ja sitten lähetetään puhelin/tavara. Sitten tämä yhteiskunnan rasite, SIHVONEN tulee väärillä tunnuksilla huijaamaan rahaa muilta, niin vituttaahan se! Heinäkuussa 2003 olin Lapualla käräjillä tämän sihvosen kanssa ja yllättäen en ole saanut rahojani takaisin tänä päivänäkään! Mies oli "persaukinen", kuten osasin odottaakin. Yllätyin kun näin samin. En osannut kuvitellakaan häntä tuollaiseksi pygmiksi! Osasi esittää kyllä surkeaa ja säälittävää! Meni ilmeisesti hyvin läpi, kun mies sai samantien lähteä menemään! SURKEETA!
Älä helvetissä... Lapualla asti. Oisit saanu sen juosten kiinni vielä. :))
Matkapuhelininfossa huijasi vai? Kuinka montaa tyyppiä? Olisikin mielenkiintoista tietää enemmänkin tästä.
Jos jollakin olisi yhteyksiä tuonne peliplaneetan porukalle ym. vois laittaa viestiä.
niin... sanos koko foorumille et tekee selväksi kuka kusetti ja ketä. sitä on kovasti ainakin kaipailtu.
Eli näin se meni: Laitoin matkapuhelinfoorumiin ostoilmoituksen digikamerasta t68:iin. Tämä kyseinen herra, Sami Sihvonen soitti minulle ja kauppasi kyseistä kameraa hintaan 150 euroa. Tingin hinnaksi 120 euroa ja laitoin rahat tilille etukäteen. Tein asiasta tietenkin rikosilmoituksen. Sen jälkeen sain seuraavan kerran yhteyttä häneen vuoden kuluttua Lapuan käräjäoikeudessa (istuimme penkkirivissä seuraavasti: Minä->Poliisi->SIHVONEN->Poliisi) =). Hänet oli otettu edellisenä iltana kiinni jostain päin kouvolaa ja tuotu Lapualle. (itse asuin Alajärvellä silloin (välimatka 40km)..) Esitin vaatimukseni ja notaari luki tuomion, ja Sihvosen retku ilmoitti itsensä varattomaksi, joten ainoa raha, jonka sain, oli kilometrikorvaukset väliltä Alajärvi-Lapua. Että näin minulle kävi!
eix sitten se ole tehny muita rikoksia muualla. oletko koskaan yrittäny pitää yhteyksiä niihin joille olisi käynyt samoin? kyl kannattas... hyviä yhteyksiä pitää... hmm...
Eikös siltä sais millää keinoin mitään? Jos mulle tehtäis sama, olisimpa vittuuntunu niinku ihan täysin.
seurasin kyllä foorumeita ja kirjoittelin sähköpostia huijatuiksi tulleiden kanssa, mutta sitten se vaan jäi lähtemättä kouvolaan ottamaan omansa pois. Sitä kyllä mietin monta kertaa ja nyt vielä enemmän kun luin näitä sihvos-juttuja. Olin vähän niinku unohtanu koko huijauksen, koska sen verran vitutti ja yöuneni menetin. Suomen laki on niin typerä, että jos haluisin mennä ottamaan omani pois kyseiseltä henkilöltä, joutuisin itse vaikeuksiin sen jälkeen. Yritin aikoinaan kerätä porukkaa (kimppakyyti) kouvolaan tapaamaan samia, mutta se vaan sitten jäi. Nykyään asustelen vaasassa, joten ei sitten ole tullut lähdettyä toiselle puolelle suomea.
Silloin kun olin Lapualla käräjillä, niin kyllä niillä oli tiedossa, minkälainen herra oli kyseessä. Sitä ihmettelenkin, että miksi muut eivät ole vieneet asiaa yhtä pitkälle, kuin itse vein, koska se ei hyödytä yhtään, jos yksi haastaa käräjille, ja muut painavat villasella koko jutun.
Jos useampi huijatuksi tullut haastaisi käräjille, olisi meillä suurempi mahdollisuus nähdä sami kaltereiden takana, mitä nyt on!
tarttis tehrä jotain... hae netistä vähän porukkaa linkkien kautta ja paa mailit kokeeksi ja kato mitä siitä tulee.
Mä karhuan aina saatavani... Vitut tän valtion kautta mitään saa. Pääasia et tekee sen ilmotuksen ja saattaa sen hankaluuksiin. Niin paljon kun seki on tehny nii ei paljon vaatis enää.
Vastahan tuo eilen tuli bongattua :)
peliplaneetalla ja huutonetissä paljon porukkaa jotka ainakin kaipailee :/
HAHHAH! Pitäskö virittää nettikamera tästä toisesta talosta! Tyyppi tiedetään tääläpäin ja voin sanoo et voi voi... voe vittu mikä pässi.
Mä näin sen toissapäivänä, oli Minttuun menossa.
Aijaaha, että Kouvolasta.
Haluaisin kiittää tiedoista!
Asunki vittu ihan lähellä, että sillee!!!
olen seurannut jo vuodesta 1995. Ihme spede. Bokseissa pyöri ja niin edelleen..
seki on hengissä vielä :))
Joku tais tulla onnellliseksi peliplaneetan paljastuksesta. Mitähän se puuhailee? Kertokaas enemmän siitä ja sen touhuista? Jos se haluaakin julkisuutta tempauksillaan pelkästään.
Onko kyseessä sama heppu joka on tehny monia huijaussivuja nettiin jossa muka jotkut nuoret naiset myy alastonkuviaan ja alusvaatteitaan, rahat tietysti maksetaan etukäteen tilille ja sihvosen itsensä pitämät stringit saa ehkä postissa, naru on tietysti paskanen ja etupuolella kusta ja spermaa, tai no en ole kyllä varma siitä liimaletistä et seisooko sillä mut ei kyl paljoa kiinnostakkaan...
aijaa siis sitäki vielä :))
luin noita juttuja netistä... ei siis helvetti. ketkä idiootit meneeki retkuun ja laittaa rahat tilille. varmaan kymmenellä foorumilla haussa toi tyyppi.
Sehän myi kaikki mutsinsa kamat kans.. kehtaa vielä tunnustaa.
Ahventie on tunnetusti huumehörhöjen ja hullujen asuinalue...
Mitäs meinaat tehdä tilanteen korjaamiseksi! hehheh... ihan oikein kusetetuille
Siis kotiosoite on tuolla
http://eastside.peliplaneetta.net/keskustelut/aihe?fid= 27&tid=54121&page=3
http://eastside.peliplaneetta.net/keskustelut/aihe?fid= 27&tid=54121&page=3
Sopas aukenee
http://eastside.peliplaneetta.net/keskustelut/aihe?fid=27&tid=54121&page=3
http://www.sunpoint.net/~noco/INFO.HTM
Alku on totta varmaan mutta tuo ulkonäkö asia ja sen myötä pari muuta seikksa ei oikein täsmää. Sen kun kävelee vastaan, ei usko sanaakaan vaan voi tehdä omat johtopäätökset heti, miten tuo on kirjoitettu.
Kertoo vain mistä tykkää, mitä puuhailee,
"kun on vaan" tyylisiä tekstejä. Elämästä puuttuu ja tarinasta vaikkapa työpaikka, nainen ja sisältö elämästä.
Hän kuvailee kaikkea roskapussin viemistäkin lasit päässä tai ilman, jotai outoa... Yrityshän hänellä on ollut Kotkassa. Ei siitä mitään mainintaa. Tietokone, tupakka, alkoholi, musiikkimaku, tämmöstä paljon, ja tarkkaan selvitetty. Jos on 29v. nyt kohta, ei mitenkään kovin kypsää tekstiä.
Sitten kun lukee noita toisia sivuja, muutakin kuin omaa esitelmää itsestään, esim. sosiaalitoimiston juttuja ym. huomaa eron.
Vittu mitä paskaa tekstiä se kirjottaa noilla saiteillaan, kauhee vakuuttelu ja mielistely samalla, et kuin hyvä hän on... AAAARGH!!!! PUNASTA NÄEN!!!