Hyvät ystävät

Anonyymi-ap

Rakkaudesta sanotaan kaikki se uskoo ikävää että
Jotkut häikäilemättä käyttää hyväkseen sitä.

5

227

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täällä mitään ystäviä ole, herää siihen todellisuuteen.

      • Anonyymi

        :DDD🥹 sivusta


      • Anonyymi

        Eipä taida olla sullakaan siellä irlissä, olet käyttäny liikaa tarmoa perättömien asioiden paasaamiseen. Sivusta


    • Anonyymi

      Huonoja ihmisiä jotka toisia huijaa ei oo hänellä kyllä kunnollista elämää no jokainen tyylillään tekee paskaa jos haluaa olla huono ihminen minä elän ainakin kunnol olen rehellinen enkä letkuole

    • "Hyvät ystävät" häikäilemättä käyttävät hyväksi kaikkea mitä eteen tulee.

      Se ns. rakkaus on aivojen kemiallinen häiriötila, melko vakava sellainen, ja jos joku huomaa että toinen on sekaisin kuin käki, hän hyvin todennäköisesti käyttää sitä tilannetta hyväkseen tavalla tai toisella.

      Yleisesti miesten kannattaisi välttää kaikenlaisia rakkaudenosoituksia tai julistuksia, pitää pää kylmänä ja pysyä kohteliaana ja etäisenä. Nainen taas pelaa täysin toisinpäin ja esittää niitä rakkaudentunteita äänekkäästi, vaikkei niitä oikeasti juuri olisikaan. Miehen ei kannata tuohon peliin lähteä mukaan ollenkaan, ne naisen "rakkaudentunteet" kun katoavat hyvinkin pian pois, sellaisen takia ei kertakaikkiaan kannata tehdä yhtään mitään.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      25
      2573
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      95
      1576
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      121
      1364
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1150
    5. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      36
      1121
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      25
      951
    7. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      269
      926
    8. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      52
      922
    9. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      216
      889
    10. Mun tuli yhtäkkiä

      Ikävä sua❤️...
      Ikävä
      34
      815
    Aihe