Käytös, esiintymistavat, ajattelu sekä puheiden ja kirjoitusten sanomat. Ihan puhdasta natsi-Saksaa. Seuraava video on puhdasta "peltokangasmaisuutta".
https://www.youtube.com/watch?v=3_aluekfYmo
Tätäkö PS-oikeusministeri Meri pyrkii hivuttamaan Suomeen? Purrahan on haukkunut Suomen heikkoon tilanteeseen ajautumisen johtuvan ääliöliberaalista politiikasta. No sellaiseksi ei ainakaan Hitlerin natsien politiikkaa voi kuvailla, ei hyvällä eikä pahallakaan tahdolla. Sadistinen ajattelu näkyy kuitenkin yhdistävän vahvasti persuja ja Hitlerin natseja. Hallituspolitiikan jälki kertoo karua kieltään totuudesta.
https://www.youtube.com/watch?v=3_aluekfYmo
Tätäkö PS-oikeusministeri Meri pyrkii hivuttamaan Suomeen? Purrahan on haukkunut Suomen heikkoon tilanteeseen ajautumisen johtuvan ääliöliberaalista politiikasta. No sellaiseksi ei ainakaan Hitlerin natsien politiikkaa voi kuvailla, ei hyvällä eikä pahallakaan tahdolla. Sadistinen ajattelu näkyy kuitenkin yhdistävän vahvasti persuja ja Hitlerin natseja. Hallituspolitiikan jälki kertoo karua kieltään totuudesta.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Putininatsiterroristivasu, tappaa jo sata vuotta omijaan ja naapureitaan.
https://areena.yle.fi/1-64604360
Kiitos avaajalle. Täyttä asiaa ja valitettavasti totta.
Vasut ja putinismi, hitlerin opit vielä 2024.
https://www.hi2.fi/7-stalinin-neuvostoliitto/stalin-nousee-jumalan-asemaan/
Hyvin ovat persut Hitlerinsä lukeneet. Sama kaiku on rautasaappaiden.
Linkkipersulle kiitos siitä, että hän todisti ihan henkilökohtaisesti, miten persu luottaa Goebbelsin taktiikkaan omassa propagandassaan! Hullumpaa kommunismin ja äärioikeistolaisen fasismin sekoitusta ei takuulla liiku muiden päissä kuin maailman pölhö- ja äärioikeistolaisten sekä heidän ihailemansa Kremlin disinformaation kulttuurissa, mikä osoittaa että Venäjälläkin on siirrytty kommunistisesta pimittämisestä fasistisen kusettamisen aikakauteen. Linkkipersua, Putinia ja ympärillään olevia lakeijoitaan yhdistää suuri ihailunsa Mein Kampfia ja kyseisen kirjan kirjoittanutta pientä itävaltalaiskorpraalia kohtaan!
Demuvasujen saappaat verta täynnä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008699646.html
Eihän tuolla linkkijutulla ja aivopierullasi ole mitään tekemistä keskenään, ääliö!
Purra haukkui eilen opposition koulukiusaajaksi. Purra on nro1 yhteiskunnan kiusaaja. Purra unelmoi ihmisten ampumisesta, haukkuu ulkomaiset henkilöt jätesäkeiksi. Heiluu sakset tanassa ja leikkuulaudat valmistanut yhteiskunnallemme. Tästä pitäisi jo yhteiskunnassa herätä minkälainen porukka Purran johdolla on vallassa. Oikeusministerin toiminnat ei päivänvaloa kestä. Olemme oikeusvaltio, emme elä diktatuurissa.
Valahtelu on myös persujen mielipuuhaa. Oppi-isänsä Göbbels loihe lausumaan: "Kun kerrot valheen, kerro tarpeeksi iso. Kun valheen toistaa kyllin monta kertaa se muuttu todeksi."
Toistaiseksi. Mutta diktatuuria persut juuri ajavat.
Se aggressiivisuus, jolla persut hyökkäävät opposition edustajia kohtaan täysin perustellusta kritiikistä, kertoo halusta ja pyrkimyksestä hiljentää oppositio.
Huutaminen, räyhääminen ja vähättely ovat persujen tehokeinoja, joilla he yrittävät teilata itse asian sijaan asian esille nostaneen. Ja tämä tapahtuu niin eduskunnan sisä- kuin ulkopuolellakin. Esimerkkinä vaikkapa väite:
"Perussuomalaisten politiikka vaikeuttaa Suomen ilmastotavoitteeseen pääsyn mahdollisuuksia."
Ja persujen vastaus on luokkaa:
"Tämä väite on pelkkää punavihreää ideologiaa ja sairasta, suorastaan mielenvikaista ajattelua, joka osoittaa että EU-kommunismi uhkaa meitä."
Ja kun se historiasta tiedetään, miten juuri Hitlerin natsit tekivät juuri samoin maalittamalla kohdetta, jonka he halusivat vaientaa, koska eivät hyväksyneet tämän näkemyksiä.
Valitettavasti Merja Kyllönen lyö luun kurkkuun Purralla ja Purran porukalle.
Persut vasaroivat jos et ole porukka henkinen.
Suomen Sisun osallisuus Perussuomalaisten taustavaikuttajana on huolestuttava asia, koska tällainen ääriliike tuo mukaan sen mahdollisuuden, että ihmisiä aletaan painostamaan, uhkailemaan ja jopa väkivaltaisin keinoin vaientamaan. Pelin henki on ihan sama kuin esim. Lapuan liikkeellä ja IKL:llä.
Nyt kyllä puhuit omista rikoksistasi.
https://yle.fi/a/74-20078843
Linkkipersu puhuu taas paskaa ja itsensä pussiin!
"Miljoonia äärioikeistolle - Näin Kreml ulottaa lonkeroitaan Eurooppaan"
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/2014112618870314
"Eurooppalaiset äärioikeistolaiset ovat haukkuneet lännen Venäjän vastaisia pakotteita. Pietarissa koolla olevat äärioikeistolaiset ovat myös kehuneet presidentti Vladimir Putinin toimintaa Ukrainan kriisissä."
https://yle.fi/a/3-7882879
Katsotaan toimiiko. Tei ilmoituksen tästä vassari kirjoituksesta. Meneekö boratin osastolle vai poistoon?
Osoitit siis sortuneesi vaientamispyrkimykseen!
Lälläri mikä lälläri.
Miksikäs tämän aloituksen pitäisi mennä yhtään mihinkään, kun kyse on persuista? Yrität siis omassa demarivihassasi kipata tätä heidän niskoilleen?
Hitto miten sinä voit olla kujalla historiasta! Jäitkö peruskoulun ykkösluokalle, ihan oikeasti?
Persun motto vanhaa sinappimainosta mukaellen?
"Kahta en vaihda. Toinen on rasismi ja toinen on Hitlerin valokuva".
Vasut ja hitlerputinistit jo sata vuotta.
https://www.hi2.fi/7-stalinin-neuvostoliitto/stalin-nousee-jumalan-asemaan/
"Suurella valheella on aina tietty uskottavuuden voima, koska kansakunnan suuri enemmistö on helpompi johtaa harhaan syvissä tunteen kerrostumissa kuin tietoisesti tai vapaaehtoisesti. Mieltensä primitiivisessä yksinkertaisuudessa heitä on helpompi huijata suurella kuin pienellä valheella, koska he itse turvautuvat pieniin valheisiin pienissä asioissa, mutta häpeäisivät käyttää suuren mittakaavan valheita. Heidän mieleensä ei koskaan tulisi tuottaa kolossaalisia epätotuuksia, eivätkä he koskaan uskoisi muiden voivan vääristää totuutta niin häikäilemättömästi." -Adolf Hitler-
Linkkipersu on todistettavasti uskollinen suurelle esikuvalleen!
Natseja suomalaisen työläisen vaatteissa, paitsi yrittäjiä suurin osa.
Persuiluun kuuluu tuo yli-ihmissekoilu. Vetoaa moniin suomalaisiin rasismi ja apartheid, ei siis ihme että kansanmurhaa ja elintilan ryöstämistä fanittavat.
Purra nosti persujen rasismin "nextille levelille". Samalla vilahti totuus persujen suhtautumisesta työperäiseenkin maahanmuuttoon?
"Perussuomalaiset: EU:n turvapaikkapolitiikassa siirryttävä Ruanda-malliin
Perussuomalaiset sanoo eurovaaliohjelmassaan myös, että se ei kannata EU:n yhteistä työperäisen maahanmuuton edistämistä."
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0c49c66a-ec57-4c61-b89d-6d3a3855c365
Etnonationalismi lemuaa persuleiristä kuin suuri tunkio!
MITÄ YHTEISTÄ DEMAREILLA JA PUTINILLA ?
MOLEMMAT HARHAMAAILMOISSA.
NATSEJA VILISEE KUIN VILKKILÄSSÄ KISSOJA.
DIIPADAA.
HAHHAHHAAA.
JA POOOOIS.
PÖLKKYKIRJAIN-persu osoittaa omalla kommentillaan olevansa Putinin todellinen sydänystävä.
Se nyt vaan on muotia olla natsi.
Se on persujen toimesta ja kokkelien avustuksella jopa normalisoitua olla natsi.
"Samae Koskinen - Nyt on normaalia olla natsi"
https://www.youtube.com/watch?v=2YxFvn2TlSo
Samaa eetosta niissä kyllä on. Ylimielisyys, rasismi ja viehtymys väkivaltaan samoja sairaita piirteitä molemmissa. Samoilla aineilla tuntuu molemmat vielä käyvän.