Miten tyhmää sakkia venäläiset ovatkaan

Nyt itkevät kun Tampereella suljetaan Lenin museo, kun ei siellä käy enää paljoa. Itse särkevät ja hävittävät suomalaisten muisto merkit Karjalasta ja muista lähi alueelta. Ei voi muuta sanoa kun on se tyhmää sakkia.
2441
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuollaisissa asioisa ei tarvitse kuunnella sekunttiakaan muita. Me teemme mitä teemme. Suomalaiset tekee Suomessa sen mitä haluaa. Kasvakaa jo isoksi.
Ketään ei kunnioita teitä jos te nöyristelette muita.

Äänestä
  • Paitsi jos ne on amerikkalaisia. Sitten pyörikää maassa kuin huomionhakuiset koiranpennut.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt itkevät kun Tampereella suljetaan Lenin museo, kun ei siellä käy enää paljoa. Itse särkevät ja hävittävät suomalaisten muisto merkit Karjalasta ja muista lähi alueelta. Ei voi muuta sanoa kun on se tyhmää sakkia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu