onko se tavallista ettei tunne minkäänlaista mielihyvää esineiden(mm.dildon) tunkemisesta sisälleen? tuntuuko miehen kulli paremmalta kuin tekopenis?(olen vielä neitsyt) saan orgasmin vain suihkussa klitoriksen kautta mutta en saa sitä tekopeniksillä tai muutenkaan emättimen kautta..
ja vielä yksi kysymys, kuinka kauan kestää kun nainen saa ongasmin a)yhdynnän aikana b)sormeilemalla ?
ja vielä yksi kysymys, kuinka kauan kestää kun nainen saa ongasmin a)yhdynnän aikana b)sormeilemalla ?
Vastaukset 6
Vanhimmat
En juurikaan itsekään kiihotu minkään työntämisestä vaginaan, jos olen oikein kiihottunut niin penis on ihan ok mutta orgasmia en siitä saa vaan kyllä se täytyy klitoriskiihotuksen kautta tehdä. Olisi ihanaa jos joku mies nuolisi mulle orkun? Onko teillä siitä kokemuksia?
Mulla on aivan ihania kokemuksia mieheni nuolemisesta... Saan silloin todella ihanan orgasmin! Muutenkin meillä aivan ihanan seksielämä, harrastetaan sitä lähes joka päivä, joskus useastikin. Mahtavaa!!!!!
mäkä en saa mitää kiksejä jonku dildon tunkemisesta sisään. klitorikseen pitää tulla kiihotus,muuten en saa orkkua. enkä saa käsin räpläilystä mitään, enkä myöskään koskaan oo lauennu miehen käsittelyssäkään..
naisen nuoleminen on mitä kiihottavinta nautinnon tuottamista toiselle. Naisen on vaan osattava rentoutua ja antautua tilanteeseen. Liika ajattelu ja orgasmin tavoittelu yleensä vie mahdollisuuden edes saada orgasmia. Kielitaitoisellekin toimenpiden käy usein niskan päälle joten naisena kannattaa hakea sellaisen asennon jossa toinen pystyy olemaan vähintään puoli tuntia.
Kiihottuneena, myös masturboidessani klittaa mulle tulle aina jossain vaiheessa tarve saadaa jotain sisälleni, ja tuossa vaiheessa otan dildon käyttöön. Kylmiltään dildon käyttö tuntuu lähinnä ikävältä..
Jos olet vielä neitsyt, yritä vähentää jännitystä.
Vuosien mittaan mieliasennot ovat kokemukse´ kautta vaihtuneet, ne asennot ja tavat joista neitsyenä ennen pidin, eivät enää tunnu miltään, parhaat orkut saan aina miehen kanssa lähetyssaarnaajassa, jossa myös klitoris saa koksketusta.. =p
itse en saa siitä tyydytystä että tungen dildon sisään vaa nsiitä kun hyväilen klitortista dildolla..