Kumpi sinusta vakavampi juttu, Marinin aamiaisgate vai Vornasen asegate?
Täytyy muistaa, että Vornanen käytti kuitenkin asetta vain läpällä.
Täytyy muistaa, että Vornanen käytti kuitenkin asetta vain läpällä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllä aamiaisgate oli pahempi juttu, Vornanen sentään käytti vain omia kamppeitaan
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Vornanen ainoastaan uhkaili aseellaan paikalla olijoita ja ampui ammattitaitoisesti ja turvallisesti maahan. Aamiaisgate oli pahempi asia, sillä se kustannettiin ottamalla lisää valtion velkaa ja Marinin aamiaiset ovat yksi syy nykyhallituksen toteuttamiin rajuihin leikkauksiin.
Se on ollut tässä tapauksessa isoruokainen, tämä entinen pääministerimme!
Jos olet oikean puolueen jäsen ja käytät asetta läpällä, niin tuskin tuosta uutista tarvitsee tehdä. Vai onkohan tämä valeuutinen!??
Mitään vaaratilannetta ei oikeasti ollut kun siellähän oli poliisi joka asetta käytti. Lehdistö musta maalaa perussuomalaisia!!!
Ilman muuta poliisi osaa aseen käytön suvereenisesti esim USAssa poliisi ampuu ensin ja sitten vasta kyselee, usein sattuu kyllä että vastapuoli kuolee ennenkuin kerkiää vastaamaan poliisille!
Kyllä Sannan ilmaiseksi saamat aamiaismurot ovat paljon suurempi, jopa kansainvälisesti kohauttava ongelmam kuin oman kunnon mihen Vornasen töppäily. Ja pianhan sekin on virkaveljien Hommalla valkopesty.