Kuin persut? Ja mistä ne persut on siihen luvan saaneet?
Saako muutkin kantaa ravintolassa asetta
Anonyymi-ap
16314
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Riippuu siitä oletko kännissä vai et
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Onko Purra vaatinut Vornasta huumetestiin kuten teki Marinille tanssivideon jälkeen. Kyllä ampuminen julkisella paikalla on pahempi kuin tanssiminen yksityis juhlissa.
Ei Purra vaadi huumetestiin, syystä että hänet voitaisi myös vaatia testattavaksi.
Onhan ihmisillä ollut aseita. Niitä on joka ilta jokaisessa ravintolassa. Et vaan tiedä. Mutta järjetöntä on ottaa esille ase ja ampua sillä. Siinä on Joensuun vesseli mokannut pahasti. Olisi keksinyt jotain muuta.
Känni on lieventävä asia ja kun vetää liipaisimesta voi väittää jälkikäteen, että ei muista mitään. Sisäpiirissä sitten naureskellaan miten päästiin kuin koira veräjästä.
Menikö Vornanen näin tämä case?
Tuostahan tulee rangaistuksena neljän kuukauden ehdonalainen vankeusrangaistus, isot sakot ja lisäksi ase tuomitaan valtiolle menetetyksi, samoin muutkin hänen hallussaan olevat aseet ja aseenkantolupa perutaan.
Onkohan sitä seurueen porukkaa jo kuulusteltu ja paljonko oli ulkona odottamassa?
Joku on heidät vaientanut, kun heitä ei näy lööpeissä.
Psyykkisessä hoidossa ollut perussuomalaisten "pyssysankari" istuu kohta taas kainalokotelo pullottaen asettomien seassa:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/8c80fa14-6909-44ab-b905-f2f8a310cff9
...kuin mitään ei olisi tapahtunut...
(=Suomi on nykyään sairas maa, kiitos Orpo-Petterin)
Miten asiasta voi päättää joku sihteeri.
Ihmettelen jos normaalit puolueet ei ala vaatimaan että Perussuomalaiset kansanedustajat on tarkistettavaa heidän saapuessa eduskuntaan.
Eiköhän kansanedustajalla ole oikeus kantaa asetta turvanaa yöelämässä, emme ole ihan vielä Ruotsin tilassa mutta lähellä kyllä, huonot ajat ja köyhien liikehtiminen yössä on mahdollista eiköhän suurin osa huumekaupastakin käydä ravintoloissa ja myös Jr rikollisuuden prostitoidut sutenöörit jne alamaailma on yökerhoissa läsnä.
Asia on toisinpäin, ihmisillä pitää olla oikeus kantaa asetta yöelämässä, jotta voivat turvautua siihen jos kansanedustaja käyttäytyy uhkaavasti.
Kansanedustajalla on myös lupa osoitella kansalaisia ja varsinkin duunareita aseella.
Saiko pitää aseensa? Voi ammuskella muloinkin rahloissa?