Vornanen haastettu kolmesti käräjille pahoinpitelystä

Ampumisesta Helsingin keskustassa epäilty kansanedustaja Timo Vornanen (ps) on haastettu vuosia aiemmin.

Miten järjestäjään melkein jokainen perussuomalainen on mettäpökö, jolla on väkivaltaan ja alistamiseen liittyviä fantasioita?

Siis Suomessa...? Tätäkö oikeasti haluatte, että meillä on tällaisia päättäjiä?

10

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomi on väkivaltainen maa, erityisesti naisille:

      "Suomi on vielä kuitenkin Euroopan unionin perusoikeusviraston tutkimuksen mukaan Euroopan toiseksi turvattomin maa naisille. Suomessa naisista yli puolet (57 %) on kokenut fyysistä väkivaltaa, seksuaaliväkivaltaa tai uhkailua. Puolet suomalaisnaisista, joka toinen nainen, on kokenut parisuhteessa henkistä väkivaltaa."

      Persut ovat väkivaltaisen kansan edustajia, väkivaltaisen kansan ääni, eivätkä he kaihda käyttää henkistä ja fyysistäkään väkivaltaa päästäkseen johtamaan maata.

      https://tuentu.fi/suomi-on-vakivaltainen-maa-naiselle

    • Anonyymi

      Ei vissiin riittänyt aseenkantolupien menettämiseen?

    • Anonyymi

      Taparikollinen?

    • Anonyymi

      Epäilemättä olisi myös tuomittu kolmesti, ellei olisi ollut poliisi.

      • Anonyymi

        Näillä on viran tuoma suoja jossa asiakas on aina väärässä.


    • Anonyymi

      Lehtitietojen mukaan Vornasellakin herrasmiesasetus tehrtaalta, mutta silti viskataan tylysti vain bussin alle. Näyttävät olevan totta väitteet, joiden mukaan persueliitti edellyttää rivipersuilta ehdotonta lojaalisuutta itseään ja puoluetta kohtaan, muttei osoita sitä tippaakaan takaisin päin. Vrt. tapaus Hakkarainen.

    • Anonyymi

      Oli ilmeisesti isojen miesten kohtaaminen, jossa egot ottivat osumaa? Timo oli maistissa ja tarjoili nuorille neidoille juotavaa ja astui samalla toisen neitojen ikäisen egon tontille, jolloin riskit kasvaa?

      Timolla enemmän auktoriteetti koulutusta kuin nuorella kollilla, joten ei halunnut luovuttaa leikkiä alistumiseen ja tilanne kärjistyi? Sanan säilää on ilmeisesti hyödynnetty, kunnes ylilyönti laukaisi tilanteen? Oma olettama tällainen?

      • Anonyymi

        Kun vanha mies vokottelee nuoria tyttöjä ja kuitenkin sisimmässään tietää, ettei siitä tosi paikassa kuitenkaan mitään tule, se saa räjähtämään.


    • Anonyymi

      Montakohan prosenttia poliisesita on haastettu kolmesti ja nyt j neljännen kerran käräjille? Alla 2% veikkaan.

      Kyllä tämäkin kertoo jotain perus poliisimiehestä.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      30
      3888
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1869
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1324
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1256
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      67
      1135
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      981
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      901
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      356
      868
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      851
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      841
    Aihe