Ja syynä on äärioikeistohallitusta fanittavien perskokkare-trollien. Peilaa hyvin hallituksen asennoitumista työläisiin ja pienituloisiin.
Työläisvihan määrä nousee työväen palstalla.
26
1010
Vastaukset
- Anonyymi
Hallituksen fanitus luokitellaan jo mielisairaudeksi.
- Anonyymi
Persuilu, juusoilu ja vornailu ovat jo synonyymeja mielenterveysongelmille.
- Anonyymi
Persupojulla kiima-aika?
- Anonyymi
Tämäkin palsta on näköjään muuttunut sairaan persuaatteen täyttämäksi persusonnan copy-paste kaatopaikaksi.
Sitä me sitten kaikki saamme, kun annoimme äärioikeistolle pikkusormen. Kuten KOK on EK-mafiosojen käskystä nyt tehnyt.
Nauttikaa siis PS:n tarjoamista porno- yms. linkeistä ... sehän on se mitä muutkin PS-kannattajat ymmärtävät.
- Anonyymi
Käyhän pesuilla. Ehkä se helpottaa.
- Anonyymi
Heitä sinä h vaikka voltti .. .
- Anonyymi
Tämän palstan aiheena on vasemmistoliitto, eikä tämä ole työväen palsta, vaan kaikkien heidän, jotka haluavat keskustella vasemmistoliitosta.
Laitahan henkilökohtainen hygieniasi kuntoon, niin hahmotat ehkä itsekin paremmin mikä on palstan aiheena.- Anonyymi
Miksi haistelet kaikkien genitaaleja kuin persu vaaliteltalla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Antisemitismi eli juutalaisvastaisuus tarkoittaa vihamielistä suhtautumista juutalaisiin joko heidän juutalaisen uskonsa tai kansallisuutensa vuoksi. Antisemitismi voi kohdistua juutalaisiin yksilöinä tai ryhmänä, ja se voi ilmetä esimerkiksi vihana, syrjintänä tai väkivaltana. Antisemitismin voi jakaa eri luokkiin, kuten poliittiseen, taloudelliseen, uskonnolliseen, nationalistiseen ja rodulliseen antisemitismiin. Nykyisin jotkut puhuvat myös uusantisemitismistä, jolla tarkoitetaan tietynlaista Israelin ja sionismin vastustuksena ilmenevää juutalaisvastaisuutta.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Antisemitismi
Tämä lienee vakavaa
Kun vakavasti puhutaan kaksoistandardeista, ei heti ensimmäisenä mieleen tulisi tämä?
https://ylilauta.org/satunnainen/133250707
https://ylilauta.org/file/12fc2685043539db
Oli yllättävä nähdä miten kieroa peliä äärivasemmisto pelaa.
Mitä mieltä asiasta olette?- Anonyymi
Copy-paste-paskaa taas persutuutista. Putinin tilaustyö?
Olen aikoinaan työasioissa vieraillut Israelissa kahteenkin kertaan -60 luvun alkuvuosina ennen sitä 7 päivän sotaa. Pääsin näkemään siellä kierrellessäni elämää niin juutalais osissa kuin arabienkin asuttamissa. Vietin siellä yhtyeensä noin 7 viikkoa, ensin Haifassa ja toisella kertaa Tel Avivissa.!
Juutalaisten asuttamat aluieet olivat kuin missä tahansa Euroopan, silloin Länsi-Euroopan, maassa ja siellä olisi voinut hyvin kuvitella asuvansa. En tosin sinne muuttanut!
Arabien asuttamat osat näyttivät kaipaavan ehostusta monellakin tapaa. Arabit kuitenkin halusivat nähtävästi olla aina erimieltä eivätkä sopeutuneet Israelin valtaväestöön jolloin jännitettä näytti aika paljon olevan.
Jos arabit olisivat hyväksyneet Israelin, niin veikkaan jotta he olisivat olleet tyytyväisempiä vaikka pokkaavatkin Mekkaan päin vähän väliä.
Siinä lienee samaa mitä Euroopassa kun uskonpuhdistus sai valtaa ja Rooma huomasi verotulojensa vähenevän. Siitähän syttyi se muistaakseni sata vuotinen sota, joka taisi olla turhan päiväinen koska jako jäi ennalleen, oli katoliset ja protestantit kuten aiemminkin. Arabijohtajat kuten Hamas tänään pelkäävät valtansa kaventuvan, jos he hyväksyvät Israelin jonka alaisuudessa olisi paremmat mahdollisuudet parempaan elämään kuin arabien hallitsemissa osissa. Ainahan me parempaan kaipaamme!
- Anonyymi
Olisi hienoa jos palstaa täyttävät hallitusfanit edes kerran pystyisivät asialliseen kommentointiin jatkuvien linkkiavausten ja vihaviestien sijasta. Mutta sehän vaatisi jotain jota kehua ...!?
- Anonyymi
Liikaa toivottu PS-populistitolloilta. Massapostaus on heille ainoa tapa näyttää "osaamistaan" .. heheheh
- Anonyymi
Hallituksen työläisviha on ihan Lapuan liikkeen tasolla. Vain demari-kyyditykset puuttuu...
- Anonyymi
Keskitysleirit ovat jo hallituksen suunnitelmissa.
- Anonyymi
Tämäkin palsta on näköjään muuttunut sairaan persuaatteen täyttämäksi persusonnan copy-paste kaatopaikaksi.
Sitä me sitten kaikki saamme, kun annoimme äärioikeistolle pikkusormen. Kuten KOK on EK-mafiosojen käskystä nyt tehnyt.
Nauttikaa siis PS:n tarjoamista porno- yms. linkeistä ... sehän on se mitä muutkin PS-kannattajat ymmärtävät.- Anonyymi
Jälleen persujen trollilauma vietti yhden yön työläisiä vihaten ja palstaa vihapuheillaan täyttäen. Näin ne persujen elonpäivät käytetään rasisti-Purran ohjeiden mukaan.
- Anonyymi
Tämäkin palsta on näköjään muuttunut sairaan persuaatteen täyttämäksi persusonnan copy-paste kaatopaikaksi.
Sitä me sitten kaikki saamme, kun annoimme äärioikeistolle pikkusormen. Kuten KOK on EK-mafiosojen käskystä nyt tehnyt.
Nauttikaa siis PS:n tarjoamista porno- yms. linkeistä ... sehän on se mitä PS-kannattajat ymmärtävät.- Anonyymi
PS on ääliöiden paratiisi-puolue.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
PS on ääliöiden paratiisi-puolue.
PS = Öyhöti, öyhöti puolue
- Anonyymi
Orpo-Purra-äärioikeistohallituksen toimet jakavat kansamme pieneen hyvinvoivaan eliittiin ja suureen pahoinvoivaan orjatyölaumaan, joilla ei ole oikeutta edes osoittaa mieltään. Tätäkö me äänestimme? En minä ainakaan.
- Anonyymi
MOnet PS:n kannattajat ovat duunarikodeista lähtöisin. Mistä hillitön
viha duunareita kohtaan juontaa.
Sama oli Breiviikillä, joka massamurhasi 77 demarinuorta. - Anonyymi
älä anna niille kunniaa olla trolleja tai botteja kun ymmärrät että nämä ovat oikeita ihmisiä ajatuksillaan alkaa huolestuttamaan suomalaisten älykkyys
- Anonyymi
Juu, sinähän se paskaa luot täällä, koska on vasemmistoa työtläiset kiinnostaneet, ei v......u koskaan. Joka ikinen vasuri elää yhteiskunnan elättinä ja työtä eivät ole koskaan tehneet!!!!! Duunari ja veronmaksaja se nämäkin elätit elättää, mariinin hallitus ei duunarit kiinnostaneet pätkääkään, oli vain tarkkoitus elättää kaikki sosiaalipummit, älä sinä paskahousu huutele mitään oikeistosta koska siellä ne duunarit on jotka sinutkin paskahousu elättää!!!!!!!!!
- Anonyymi
Jos täällä on joku joka on mielisairautta, niin se vasemmiston äänestäminen demarit, vihreät, vasemmisto, keskusta, nämä suo kansalle nälänhätää ja pitkiä leipäjonoja. Matut ne sentään herroiksi elää!! Tämän hekitkinen tilannehan johtuu mariinin hallituksen toimista, ei ollut rahaa edes sotelle ei hoitajille mutta matuille ja yhteiskunnan eläteille rahaa löytyi sekä afrikkaan ym. mutta ei köyhälle suomalaiselle!!
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578870IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076176Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661320Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61277- 1091091
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.75923Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60847Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43758MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23666