Ylipaino on ikävä asia terveyden ja ulkonäön kannalta.
Miten saataisiin sinut nainen laihtumaan?
Anonyymi-ap
45838
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Ethän luule et tarviin ketään minua kokoomaan
Olen monista palasista kasannut itseni uudestaan
Eikä minua tarvitse muuttaa
Eikä tehdä musta parempaa
Tiedäthän sen jo sinäkin
Ei musta täydellistä koskaan saa
Ei sitä tiedä, jos vaikka keksit jonkun laihdutuspillerin.
Pitää olla jotain mistä pitää kiinni😌
Niin toki siis sairaalloinen ylipaino on haitallista, mutta jos kyse on nyt naisen muutamista ylimääräisistä kiloista, niin ei pitäisi sinulle olla ongelma jos ei ole hänellekään :). Kaikki ollaan semmoisia kun ollaan katsos. Elämässä tapahtuneen asiat meitä muokkaavat ja niin se kuuluu ollakin:). Itse juuri erityisesti pidän epätäydellisyydestä
Jatkan epätäydellisyydestä. Pukeutumisessa ja kaikessa vedän itsekin ihan omia reittejä -epätäydellisenä- koska Vain yks elämä näissä nahoissa.😌 Olen varma että jos olisin syntynyt mieheksi niin olisin joku joelhokka tyylinen rokkikukko enkä välittäisi silloinkaan vttuakaan.No en kyllä välitä nyttenkään naisena. Antaa siis kaikkien kukkien kukkia 🌻🌼🌸🌹🥀🪻
Kuvittele aloittajalle oma tytär, jolle se myös huomauttelee liian pienistä silmistä, pienistä rinnoista ja paksuista pohkeista. 🥶
Surullista todeta mutta niitä vanhempia on paljon jotka huomauttelevat jatkuvasti jopa omalle lapselleen oli sitten tyttö tai poika, niin ulkonäöstä😡 Milloin on liian lihava tai laiha, et kai noissa vaatteissa ole lähdössä, laittaisit meikkiä niin näyttäisit pirteämmältä jne. Phyi. En vaan vtussakaan voi ymmärtää kyseistä käytöstä.
Joissakin perheissä ulkonäkö on elämääkin kalliimpaa. Viisaus ja rakkaus on vieras sana siellä!
Lenkille käsi kädessä kumppanin kanssa, vai oletko ihan amatööri rakkausasioissa.
Näinpä ja yhdessä terveellistä ruokaa ostaen ja tehden.
Yäk
Vaihtamalla fiksuun mieheen.
Kannatan tätä. Nyt ei ole antaa vaihdossa ketään, mutta ap:n kohdalla kyllä paranee vaihtamalla.
Vähemmän töitä ja ruutuaikaa, enemmän unta. On ne tiedossa. Käytäntöön vieminen haastavampaa.
Hormonitoiminta kuntoon.
Ozempic. Oliko sulla jo resepti? Ai nii mut sää ootki puoskari.
Mä tiedän jo mitä yritän vielä tehdä asian suhteen .
Mä en oo luovuttanut vielä
Haluat tukea terveyttäni ..
Eikä niin kun joku muu ei siitä piitannut
Nopeasti ei kyllä tapahdu.
Tänä keväänä on semmoiset fibat et asia etenee.
Eikä aikaa kulu toipumiseen jostakin.
Nain untakin missä olin onnistunu tavoitteessa .
Etehkäpä niin köy vielä .
Naiselta.
Sänkyaikaa lisäämällä🤭
Aloittajalla pelko, että muodokas nainen houkuttaa enemmän miehiä peräänsä. No, joka tapauksessa aloittaja sulla ei ole mahdollisuuksia, mölöys on synnynnäistä, etkä siksi tule tuosta piirteestäsi pääseen eroon.
Suuret murheet on ihmisillä 😆 itse en ainakaan innostu ihmisistä, joilla on tarve puuttua toisten asioihin. Eiköhän jokainen saa olla sitä mitä haluaa olla, se ei kenellekään kuulu. Sinä voit valita seuralaisesi ja jos hänen kilot närästää, niin jatka suosiolla matkaa 🙂
Seurustelusuhteessa ollessa paino putoaisi kuin itsestään. Niin minulle nuorena kävi seurustellessa, tuli liikuttua.
Älä pelkää mies, en kuvittele sinun kirjoittavan minulle näin. 😊Vaikka ruoka on hyvää ja niin pois päin.
Kiitti että luotat minuun nainen😊
Hei!
Ruoka- ja kehorauha on jokaisen meidän asia.
Saat lisätietoa siitä, miten omalta osaltasi voit auttaa vähentämään syömishäiriöihin liittyvää sairastumisriskiä syömishäiriöliiton sivuilta:
https://syomishairioliitto.fi/
Kiitos 😍 ellet olisi kirjoittanut tätä, niin minä olisin.
Mitenköhän saatais sun pippeliin lisää paksuutta ? Vähän enemmän lihaksia. Tatuointeja kanssa
Mihin tatuointeja tarvii???
Hauiksiin. Tahdon kosketella niitä sivellä hivellä suukottaa. Mutta sinä olet liian laiha. Ei kiihota mua
Kuuleppa mies jos vaikka pitäisit huolta ensisijaisesti itsestäsi ja antaisit naisen huolehtia itsestään??
T: penikkatautinen 🤣🤣🤣
P.s tiedän ettei Roomaakaan päivässä valloitettu mutta tiesitkö sinä??
🤣🤣🤣🤣
Paino tippuu, jos tippuu, tai sitten ei. Ei se ole kiva suhteen päämäärä, että kumppanin paino saadaan tippumaan. Elämä keskittyy vain painon pudotuksen ympärille.
Hiilarit alle 20g päivä ja kalorivaje.
Ehdotin tuota diabeteshoitajalle omalla kohdalla. Tuli selkeä kielto.
Vvh voi diabeteksen kanssa aiheuttaa hegenvaarallisen hsppomyrkytyksen .
Siks pitää vähä miettiä vaikka hiilarivähennys hyväksi onkin.
Aivotkin käy toosi hitaalla. Eli pitää siltäkin kantilta harkita milloin mahdollista toteuttaa kun muuttuu kyllä aika lehmäksi.
Vhh ja keto on eri asioita. Vhh:saa saa syödä enempi hiilareita. Itse syön vaan matalan gi:n hiilareita. Verensokeri pysyy tasapainossa eikä sokerihuippuja tule.
Totta 🤔
En vaan ole saanut laihdutettua
Syönyt olen kyllä
Se ei okuulu sinulle.
Jokainen kantaa itse kilonsa.
Hanki mulle lääkitys puoskarilta, jolta haet omatkin mömmösi. Tai sitten voin potkaista sua vaikka polven sivuun. Sen jälkeen puet maalitaulupaitasi ja annat mulle kiväärin kuteineen. Sitten me kultsi juostaan.
Syö vähemmän kuin kuluttaa,laihtuu takuuvarmasti. Ei ole tähtitiedettä. Annoskoot kerralla pienemmiksi, lautaselle myös kasviksia ja puhdasta proteiinia, napostelu veks, välipalana pähkinöitä (vain pieni kourallien), pari mandariinia tai vaikkapa proteiinivanukas. A no brainer.
Totta puhuen 40 kiloa sitten olin aikamoinen nirppa. Liian hyvä itsellenikin. Katselin pitkin nokan vartta lihavia ihmisiä. En kyllä kaikkia. On ihan oikein, että olen nyt tämän kokoinen. Menee nuo realiteetit paremmin perille eikä nouse pissa heti päähän, kun joku vähän katsoo.
Toivottavasti sulle ap. käy samoin. Tai ainakin jotakin vastaavaa, että opit vähän elämästä sinäkin.
Jos laihdutan, niin oman itseni ja terveyteni takia. En laihduta siksi, että joku mies tykkää minusta enemmän, kun olen laihempi. Siinä on sellainen pointti, että koskaan ei ole mikään riittävää, jos tekee muutoksen muiden takia. Aina on joko liian laiha tai lauta, vaatteet eivät ole hyviä, ikä on väärä, rinnat liian isot tai pienet. Ei mitään positiivista - niinkuin sinunkin kirjoituksesi on negatiivista hapatusta. Mitä itse asiassa täällä mariset jonkun perään?
Ei miesten takia kannata mitään tehdä. Ei nekään meidän takia mitään tee.
Taas tällainen ihminen joka kuvittelee että nainen ei ole tasoisensa. Luultavasti naisella vientiä muutenkin kiloineen päivineen, tietäisipä vain 🤭
Olen tyytyväinen itseeni. Jos tollanen kukkakeppi/laihaläski tulee huomauttelee jotain, niin patistan salille.
T.lihaksikas nainen
Miten Sun asennevamma saatais korjattua narsku