Rikkaat ja yritykset on pantava verolle. Nyt pääsevät kuin koira veräjästä. Antti johtoon ja saamme oikean hallituksen tämän rikollisjengin tilalle. Jotta denokratia oikeasti toteutuu on eduskuntaan saatava kiintiö työväestölle, joka rikkaat elättää. 30 paikkaa demokraattiselle työväestölle ja loput 170 paikkaa jaetaan nykyisten vaalien kaltaisella järjestelmällä.
Rikkaat pantava maksamaan
Anonyymi-ap
395
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Pyövelit sumuttaa ja kansan verta juo.
Rikkaat syövät köyhien eväät.
Asia on toisinpäin! Hyvätuloisethan ne maksavat pääosan veroista, tutustu hieman veroprogressioon!
Varakkaita taas tarvitaan, jotta olisi työpaikkoja koska ei niitä taivaalta sada!
Yritykset tuottavat sen mitä meillä on käyttää, niin yksilöinä kuin yhteiskuntanakin joskaan eivät tarpeeksi, koska menoja on lisätty suunnittelematta sitä miten saadaan riittävä määrä yrityksiä toimimaan, jotta tarvittava rahamäärä tulisi veroina valtion taskuihin!
On siis niin, että vastikkeettomalla rahan jakamisella viedään paljon pääomia, joita tarvittaisiin yritysten pohjakassoihin!