Sannamari tuhosi terveytemme
Anonyymi-ap
9127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tuhoisa hallitusjakso Kepun kanssa on aihetuttanut suuren katastrofin erityisesti vähäosaisille, joilla ei ole mahdollisutta yksityispalveluitten piiiriin.
KEPU:n olisi pitänyt ymmärtää astua syrjään vasemmiston rivistä ajoissa! Eli olisi ollut viisaampaa olla menemättä sen enempää Rinteen kuin Sannankaan kurmuutettavaksi!
Niin se oli Kepu, Persut ja Kokoomus.
Nyt tuosta porukasta Persut ja Kokoomus, ja tuhot nähdään. Eivät osaa edes perehtyä asioihin, näin saavat työttömyyttä ja kustannuksia lisää.
"– Marinin hallitus loi ideologisista syistä mallin, joka korostaa julkisen terveydenhuollon omaa tuotantoa"
Sen tarkoituksena ei siis ollut yksityistäminen.
Miksipä ne kokoomuslaiset nyt Orpoa arvostelis ?
"Verkkouutiset on suomalainen poliittinen verkkolehti, jota tuottaa Kansallisen Kokoomuksen omistama Kansalliskustannus oy".
älä viitti höpöttää moktr gubta
Minäpä sanon varman korjauskeinon:
Laitetaan kansanedustajat ja ministerit yksityisen palvelusektorin sijaan. julkisen terveyskeskuksen takaisinsoittopalvelun piiriin, niin saamme pikavauhtia terveydenhuoltomme kuntoon.
hyvä ase
ase
ase
Tuossa on se järki.