Kysyisin miksi korpikulkijan palaleipänne on niin ohuita,kun voita sipaisea päälle,niin levite tippuu maahan.tehkää niistä yhtä paksuja,kuin muut palaleipäkilpailijanne,niin kehtaisi ostaa.menetätte varmasti paljon asiakaskuntaa liian ohuilla versioillanne.korpikullija tuotteenne olisi muuten ostolistallani jos ei se voi tippuisi pohjasta läpi,kun muutoin olisi tolkuttoman hyvää.
Porokylän leipomo oy:ltä
Anonyymi-ap
8205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
palasten väliin voita 5 cm niin voi panna paljaalla
Hyvä leipä, mikään muu leipä ei aiheuta yhtä meheviä pieruja!
Tuleeko myös mehevää makkilantaa? 🤔
Kyllä tulee, mehevää ja kuohkeaa.
Tännehän sitä idiootti kannattaa valittaa leivän paksuudesta🤣. Kaiken näköisiä se leipä elättää🤣🤣
Reunatien Reipas-rieska ja k-menu. Voittaa korpi läpyskän.
Korpikulkijassa ei ole,kuin kuoret vastakkain,kun on niin ohut.enemmä paksuutta palaleivälle kiitos!!en kehtaa kaupasta pelkkää kuorta ottaa mukaan,niin otankin Porokylän leipomon tappioksi Vaasan ruispaloja.
Ideahan on, että ko. leipä on tehty ohuesta leivästä tykkääville. Paksua leipää haluava voi ottaa kokonaisen viipaloimattoman leivän ja laittaa siihen reilusti voita, niin on paksua leipää. Itse pidän vaasan ohutherkkku ruis ja etenkin kaura viipaleista,,,ja Porokylän sihtileivästä. Toinen konsti on laittaa monta ohutta palasta päällekkäin.