En ikinä lakannut rakastamasta

Tajusin vain ettet halua minua, joten luovutin...
19406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Kysyitkö koskaan :)

Äänestä
  • Tavallaan olen kysynyt monta kertaa.

    Äänestä

  • Ja hän ei myöskään kysy ikinä multa mitään.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ja hän ei myöskään kysy ikinä multa mitään.

    Okei. Yksipuolista rakkautta sitten. Tsemppiä.

    Äänestä

Samoin kävi mullakin...

Äänestä
  • Minulla onneksi ei…. -näin sivusta-

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Minulla onneksi ei…. -näin sivusta-

    Tiedän sen kyllä jo ja siksi jätänkin sut rauhaan.
    Olen pahoillani, jos aiheutin sulle minkäänlaista harmia.
    Se ei ollut ikinä tarkoitus.
    Satuin vain ihastumaan ja pahasti.
    Anteeksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Tiedän sen kyllä jo ja siksi jätänkin sut rauhaan.
    Olen pahoillani, jos aiheutin sulle minkäänlaista harmia.
    Se ei ollut ikinä tarkoitus.
    Satuin vain ihastumaan ja pahasti.
    Anteeksi.

    -Näin sen sivusta.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Tiedän sen kyllä jo ja siksi jätänkin sut rauhaan.
    Olen pahoillani, jos aiheutin sulle minkäänlaista harmia.
    Se ei ollut ikinä tarkoitus.
    Satuin vain ihastumaan ja pahasti.
    Anteeksi.

    Tässä sitten juttelee muut kuin aloittaja.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Tässä sitten juttelee muut kuin aloittaja.

    Kyllä.

    Äänestä

Ei pidä olettaa asioita toisen puolesta.
Aina ei ole mahdollista toimia niin kuin oikein olisi.
Siksi kannattaa aina ottaa selvää ihan hebk.koht.
Kavereiden käyttäminen viestikapulana ei ole hyvä idea.
- kerrasta oppinut

Äänestä
  • 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣et edes tajua ettei susta oo mihinkään

    Äänestä

Jos olet hän nainen niin sinulla on kyky syyllistää ja kaataa kaikki toisen niskaan. Olen sinulle selvästi kertonut mitä tarvitsen ja olen vailla. Olen osoittanut kiinnostukseni sinuun. Nolannut itseni kaikkien kuullen kertomalla tästä arasta asiasta, ettei sinulle vain jäisi mitään epäselväksi. Olen myös nolannut itseni täällä kertomalla itsestäni 100% varmat tunnisteet, ettei sinulle jäisi epäselväksi tunteeni sinua kohtaan. Joten ei nämä syytöksesi tunnu kovin reilulta. Sinä olet kyllä osoittanut yhtä paljon kiinnostusta minua kohtaan, joten ollaan yhtä syyllisiä siihen, että tilanteemme ei etene. Viimeisin tieto minkä olen kuullut sinun parisuhde tilanteesta on se kun kerroit minun kuullen saaneesi siivoukseen liittyvän lahjan kumppaniltasi ja et ole korjannut jos tilanteesi on muuttunut. Olen kyllä olettanut, että tilanteesi on muuttunut, koska olet välillä osoittanut kiinnostusta minua kohtaan. En tiedä edes oletko hän nainen, mutta varmuuden vuoksi vastasin. Tämä luovutuksesi ei liity minuun mitenkään. Teit sen omasta halustasi, koska en riittänyt sinulle missään vaiheessa. En tiedä oliko sinulla edes aitoja tunteita missään vaiheessa. Ehkä se pieni kiinnostus liittyi vääriin asioihin minussa. Nyt käännät tämän asian, että minä en halunnut sinua. Tämä väitteesi ei pidä paikkaansa. Minä pidän sinusta edelleen ja haluaisin sinut. En ole luovuttamassa. Sinä teit sen ihan itse ja vielä käänsit sen minun syyksi. Halusit tällä vain välttää syyllisyyden tunteen ja oikeuttaa sen, että haluat kesän tullen pitää vain hauskanpito suhteita.

Äänestä

uutta matoa vaan koukkuun aloittaja :) kyllä se sopivakin varmasti sitten löytyy aikanaan.

Äänestä

Eipä kuulosta tutulta, joten ohi.

Äänestä
  • Ei nii, mut tän kommentin kirjottaja tuntuu jotenkin tutulle..sivusta

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Ei nii, mut tän kommentin kirjottaja tuntuu jotenkin tutulle..sivusta

    Valhetta kaikkitoi sun kertoma, siis jos ei toi kaksoiskansalainen ja vieläpä maailman sairain kiusaaja lähde täältä suomesta, täytyy aluperältään suomalaisen lähtee, ku ei jaksa tota!

    Äänestä

Kannattaa yrittää ettei rakastu yksipuolisesti koska siinä voi tulla sydämeen ruhjeita.

FAKTA TIETO!

Äänestä
  • HUOMASIN!!!!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tajusin vain ettet halua minua, joten luovutin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu