Onkos kenelläkään tietoa, onko normaalia, että matda 6 1,8 l pittää viheltävää ääntä nelosvaihteella ajettaessa nopudella 60-85 km/t.Autolla on ajettu n 230000 km ja ääni on alkanut pari kolme tuhatta kilometriä sitten.
mazda6 vaihteisto
mazdisti
51904
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Oma matsani ujeltaa 5-vaihteella nopeudella 85-100km. Ajettu 45000km ja ujellus on ollut kuulunut uudesta lähtien. Jos radiota on pois päältä niin hiljaisella tien pinnalla ääni on myönnettäköön hieman ärsyttävä.
lootassa tietyllä nopeudella ja tietyllä vaihteella.
GT piti nelosella n60km/h:n nopeudessa kanssa jonkinlaista ujellusta, mutta ei se niin kovaa ulissut, että olis ruvennut häiritsemään.
Ei ujella ei, ja jos sullakaan ei ole aiemmin ujeltanut, niin voisi kuvitella, ettei ihan normaalia ole. Mulla tosin on vasta 120 tkm ajettu, paljon oot pistelly sompaillen jos 230 tkm jo huidellut.
tuli yksi nolla kilometreihin liikaa eli ajettu on n. 23000 km