Kävin ihailemassa Kotkaan nousevan akkuklusterin työmaata

Valtavan laaja, mutta hiljainen työmaan näkymä veti sanattomaksi.
6479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Google investoi rajusti Haminaan. Tästä voidaan kiittää Stora-Ensoa, kun lopetti sellun teon ja myi kiinteistön Googlelle. Loppu on toimivan markkinatalouden historiaa.

Tämä akkuklusteri on virkamiesvetoista toiveajattelua. Eikä ole markkinaehtoisesti mahdollinen. Korruptoituneet virkamiehet leikkivät keskenään. Kuka tulee ja lopettaa tämän leikkimisen.

Äänestä
  • Akkutehdasta ei pysty pysäyttämään.

    "markkinat"

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Akkutehdasta ei pysty pysäyttämään.

    "markkinat"

    No toivottavasti sitä ei pysäytä kukaan. Se olisi valtava epäonnistuminen jos jokin menisi tässä pieleen. Toipuisiko Kotka tästä iskusta enää ?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    No toivottavasti sitä ei pysäytä kukaan. Se olisi valtava epäonnistuminen jos jokin menisi tässä pieleen. Toipuisiko Kotka tästä iskusta enää ?

    Totta kai toipuisi. Toipuihan Vornanenkin.

    Äänestä

No, ei tule akkutehtaita Kotkaan. Suomi on toimintaympäristönä ja investointikohteena kallis pullon perä.

Äänestä

Kyllä. Suomessa on tällä hetkellä kelvoton hallitus. Eivät varmaan uskalla tuoda tänne mitään investointeja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Valtavan laaja, mutta hiljainen työmaan näkymä veti sanattomaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu