Suomen Keskusta Juha Sipilän toiminta ratkaisee EU vaalit

Anonyymi-ap

12

782

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      hyssss

    • Anonyymi

      ei kommentoi kepulaiset?

    • Anonyymi

      LESTA TEMPPELI ELVIS KEPULI SIPILÄ RAUTA RUUKIN KUPPAAJA.

    • Anonyymi

      kuntavaalit myös

    • Anonyymi

      yhdessä maahanmuutto

    • Anonyymi

      voima juha kempele

    • Anonyymi

      hhu7

    • Anonyymi

      Tuleeko Juha Sipilä talkoisiin mukaan?
      Anonyymi-ap
      2025-05-22 11:00:36

      Laittomiin ei pidä tuhlata resursseja

      Perussuomalaisen Nuorison mielestä hyvinvointiyhteiskunnan resursseja ei tule tuhlata ihmisiin, jotka ovat Suomessa laittomasti.

      – Palveluiden tarjoaminen laittomasti maassa oleville lähettää viestin, että laittomasti hilluminen täällä olisi jotenkin sallittua, mitä se ei tietenkään ole. Ainoa maksuton palvelu mitä laittomasti maassa oleville tulee tarjota, on yksisuuntainen lentolippu kotiin, sanoo PS-Nuorison puheenjohtaja Lauri Laitinen.
      PS-Nuoriso lupaa kantaa laukut

      PS-Nuoriso huomauttaa, että Suomessa on tälläkin hetkellä tuhansia ihmisiä laittomasti. Laittoman maassaolon normalisointi murentaa maahanmuuttojärjestelmän uskottavuuden ja tuo mukanaan rikollisuutta, joista kärsivät tavalliset suomalaiset.

      – Pakkopalautukser käyntiin laittomille. PS-Nuorisosta tulee varmasti lentokentille talkooväkeä kantamaan heidän matkatavaroitaan. Ainakin itse ilmoittaudun talkoisiin, kertoo järjestön 3. varapuheenjohtaja Jyri Tallgren.

      SUOMEN UUTISET

    • Anonyymi

      Ei ratkaise mitään kadotkaa Lestat ja älkää koskaan palatko takaisin harhauskoiset!!!!

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7111
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7063
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      109
      6168
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5205
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      17
      3477
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe