Terveydenhuolto /päihdehuolto

Anonyymi-ap

Avataan uusi keskustelu. Mitä kokemuksia pieksämäen päihdehuollosta? Pitäisikö lakkauttaa paikka vai onko ollut jollekin hyötyä? Useat henkilöt jotka ovat asioineet kyseisessä paikassa ovat jättäneet ensimmäisen kerran viimeiseksi. Aloittakaa lakkautus sieltä. Täysin turhaa ja tulee ainoastaan ongelmia. Puhutaan asiakkaiden asioista nimellä. Missä vaitiol ovelvollisuus???Näin pieksämäellä , on kyllä täysin sisäsiittoinen paikka. Joku vielä ilkeää puhua ammattitaidosta. Ei taida savossa tuntea kukaan , vai onko sivistys sana. Pakko muuttaa pois!! Kiitti vitusti!!

9

593

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saahan sillä lisä aikaa ryyppäämiseen ja antavathan ne Diapamit ynm lääkkeet että varmasti pysyy mieli virkeenä ,vaikka olis paska housussa niin ei yhtään ota pattiin.T OPEL MIES

      • Anonyymi

        Opelamn


    • Anonyymi

      Onneksi ei ole ollut riippuvuutta.

      • Anonyymi

        Kaikki nuo helvetin pilleristit ja juopot tuolta kaduilta niin kuin koti pesistäkin yhteiseen rakennukseen jokaiselle 40mg diapamia naamaan ja litra viinaa kurkusta alas.Pöydällä pesäpallomailoja ,metrisiä riimuja,nyrkkirautoja ja valikoimaan siitä jokainen minkä haluaa.Metallica biisi soimaan yhtäkovasti kuin Hartwalin keikalla rauta ovet kiinni ja valot puol himmeille.Juhlat alkaa klo 16.00 ja 20.00 avataan yleisölle ovet ja katsotaan tarviiko vielä porukat lisä aikaa vai miten. Voittaja on se joka on viimeisenä avaamassa kaverina ovea yleisölle ,lopuks voittaja otetaan huomioon että se viedään lopulliselle piikille Pieksämäen Päihde hulto polille.Muuta Käyttöä näille ei keksi.


      • Anonyymi

        Yhdyn edelliseen viestiin.


    • Anonyymi

      Kerran olin Hesassa ja pumppasivat mömmöjä, niin silmät seisoivat vielä kotia tullessa.

      • Anonyymi

        Joka-aamuisessa korvaus hoidossa TK ssa saadaan pahimman huumehempon ja spurgun silmät loistamaan. Seuraavaksi ystävänkammarille tai Viadialle syömään. Siinä hyvä startti päivälle ja asemapuistoon pummaamaan eläkeläisiltä viinaa tai bentsoja.


    • Anonyymi

      Viinaa saisivat päihdehuollossa tarjota. Karmeaa se on krapulassa täristä. Parempi olisi loiventaa hieman.

    • Anonyymi

      Joo näitä"Antteja" on joka lähtöön. Asuvat litukan lähellä luottotiedot repaleina ja vanha siippa pistää ulosottoon ruokkomaksut. Eivät selviä elämänkiertokulussa montaa vuotta. Aika aikaa kutakin kutaletta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      140
      7939
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      31
      3136
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      383
      2207
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      284
      1760
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      147
      1593
    6. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      21
      1441
    7. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1239
    8. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      15
      1228
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1152
    10. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      18
      1112
    Aihe