Kalajokilaaksossa tätä harrastetaan. Tieto leviää yllättävästi.
Vastaukset 4
- Anonyymi
Mitä tarkoitat? Eihän patalaiskaa kannata joka firmaan palkata, jos ei työnteko kiinnosta.
- Anonyymi
Kysymys on siitä, että erotut aktiivisuudellasi ja se ärsyttää joitakin. Olen ollut aina tunnollinen työntekijä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysymys on siitä, että erotut aktiivisuudellasi ja se ärsyttää joitakin. Olen ollut aina tunnollinen työntekijä.
Uskon tähän - samaa työpaikalla kokeneena. Laiskat ja työhönsä pätemättömät eivät pysty samaan tahtiin kuin ahkera ja pätevä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysymys on siitä, että erotut aktiivisuudellasi ja se ärsyttää joitakin. Olen ollut aina tunnollinen työntekijä.
Totta on sekin, että aikaansaamattomat ja työtävieroksuvat tekevät pienestäkin aikaansaannoksestaan suuren numeron. Ovat kerskaajia. Työteliäs, ahkera ja aikaansaava nauttii työstään ja on usein vaatimaton.
Näin kerran sattumalta työkaverini lapulle kirjoittaman tekstin. Sinä luki: on se niin helppoa kun pitää ja niin vaikeaa kun ei pidä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.311226Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke581015Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63943- 54883
- 51771
- 65758
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍81706Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le38678- 82672
Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su30615