Ketä nämä pellet todella ovat? Eikö kansanedustajaa voi poistaa eduskunnasta, kun on käynyt 100% varmuudella selväksi, että heistä on pelkkää haittaa ja isot kulut yhteiskunnalle siitä hyvästä, että eivät tee mitään hyödyllistä. Ja jos yleensä tekevät jotain, se ei ainakaan ole hyödyllistä ja sekin aiheuttaa kuluja, työllistää oikeuslaitosta ja poliisia..
Touhut ainoastaan aiheuttavat myötähäpeää, parista mamusta olisi todennäköisesti enemmän hyötyä Arkadianmäellä.
Vornanen jai Turtiainen - surullisen hahmon ritarit Ry
7
188
Vastaukset
- Anonyymi
Tai kenestä muusta tahansa!
- Anonyymi
No joo, mutta etenkin tämä yksi poliisi, on hyvä esimerkki siitä että kaikista ei oikeisiin töihin ole. Hemmetin kännikala! Kuljeskelee tolkuttomassa humalassa pyssy taskussa ravintoloissa, jotain pahasti vikaa päässä.
Ja päätä vain silitellään ja kova liksa juoksee, vaikka mitään hyödyllistä ei tee.
On oikein kiva maksaa veroja tähän maahan, että saa nauttia elämästään kyseinen pelle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No joo, mutta etenkin tämä yksi poliisi, on hyvä esimerkki siitä että kaikista ei oikeisiin töihin ole. Hemmetin kännikala! Kuljeskelee tolkuttomassa humalassa pyssy taskussa ravintoloissa, jotain pahasti vikaa päässä.
Ja päätä vain silitellään ja kova liksa juoksee, vaikka mitään hyödyllistä ei tee.
On oikein kiva maksaa veroja tähän maahan, että saa nauttia elämästään kyseinen pelle.Tuon poliisin tulisi erota kansanedustajan tehtävästä, koska hän ei ole enää sitä mitä äänestäjät ovat kuvitelleet hänen olevan, kun äänestivät hänet perussuomalaisten listalta eduskuntaan. Hän ei ole enää edes perussuomalaisten edustajana siellä ja hänen toimintakykynsä eduskunnassa on saanut sellaisen kolauksen että kukaan ei ota häntä vakavasti. Jos menisi vaikka puhumaan niin kaikki olisivat vain kiusaantuneita. Toisin sanoen hänen kykynsä toimia kansanedustajana on loppunut tuohon episodiin, minkä aivan itse aiheutti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuon poliisin tulisi erota kansanedustajan tehtävästä, koska hän ei ole enää sitä mitä äänestäjät ovat kuvitelleet hänen olevan, kun äänestivät hänet perussuomalaisten listalta eduskuntaan. Hän ei ole enää edes perussuomalaisten edustajana siellä ja hänen toimintakykynsä eduskunnassa on saanut sellaisen kolauksen että kukaan ei ota häntä vakavasti. Jos menisi vaikka puhumaan niin kaikki olisivat vain kiusaantuneita. Toisin sanoen hänen kykynsä toimia kansanedustajana on loppunut tuohon episodiin, minkä aivan itse aiheutti.
Tuo edustaja on kampanjoidessaan haukkunut Marinia että ei ole käyttäytynyt arvokkaasti kuten pitäisi, ja on sitten myös vaatinut kovempia rangaistuksia väkivaltarikoksista.
- Anonyymi
Ei pidä unohtaa Teuvo Hakkaraista, jokaisen persumiehen unelmaa. Jokainen persumies haluaisi samaistua Hakkaraiseen ja omata kaikki henkiset ja fyysisetkin ominaisuudet, mitä Hakkaraisella on.
- Anonyymi
Kyllä Enbuske tietää - vai miten se sanonta meni?
- Anonyymi
Mieshän on sanonut eroavansa jos saa vankilatuomion. Asian käsittely kestänee likemmäs vuoden ja päätöksestä kun valittaa ylempiin oikeusasteisiin niin siinä se vaalikausi menikin näppärästi...
Sitten vaan Anon ja Teukan kanssa uutta puoluetta perustamaan ja ei kun vaaleihin ja eduskuntaan että poks.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1674949Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121519
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211411Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91153Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40967Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298925- 151824
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747