Pääsylipun hinta vain 5 euroa! Ihanaa jos toteutuisi, mutta miten tuolla hintaa kattaa yrittäjän kulut? Onko mies lottovoittaja?
Vetäytyykö Sastamala taas sekoilevin selityksin hallihankkeesta, jos Kiikka kumminkin avataan? Tuokaa nyt edes löylyvesi tullessanne Paulun lähteestä!
Milloin Kiikan uimahalli avataan?
10
1643
Vastaukset
- Anonyymi
Ei Sastamala uimahallia tässä taloustilanteessa tarvitse. Menemme Nokialle hyvään uimahalliin. Tai Huittisiin.
- Anonyymi
Nimenomaan tässä taloustilanteessa Halli tarvitaan!
Kansa pelkää millon ryssä hyökii päälle. Työttömät pelkää kun tuet lähtee ja työssäkäyvät miettii millon on lopputili kourassa.
Kyllä vammalalaiset tarttee jotain iloa ja valoa kun Pororantakin on sulana vain toukokuu-syyskuu ja siitäkin puolet vallan helvatan kylmä! - Anonyymi
Siitä Sylväänb koululle tehtävästä uudesta hallista ollaan nyt kummallisen hiljaa. Kaupunginvaltuuston tekemää hallipäätöstä ei ole purettu. Mutta ei sitä oikein aktiivisesti viedä eteenpäinkään.
Onneksi on toi vitosen kolikolla toimiva Kiikan halli varasuunnitelmana. - Anonyymi
Sastamalan kiikan uimahallissa näyttäisi olevan remontti edelleen päällä.
https://www.tyrvaansanomat.fi/uutiset/art-2000010432703.html
Luulisi, että ennen syksyä pääsisi uimaan. Toivottavasti laittavat saunaan uusia lauteita.- Anonyymi
Uuteen saunaan tulee kiillotetulla kuparimessinkilevyllä päällystetyt upeat lauteet. Ne ovat hygieniset, ja helppoa pitää aina siisteinä. Löylyvedellekin tulee uudet löylyastiat, korkealaatuiset nekin.
- Anonyymi
Onko Keikyän uimahalli sitten lopullisesti suljettuna, sillekö ei löytynyt jatkajaa?
- Anonyymi
Sama Kiikan baarinpitäjä urakoi ja korjaa seuraavaksi Keikyänkin uimahallin. Sinne tulee lipunhinnaksi 6 euroa, kun on isompi korjausurakka.
- Anonyymi
Kyseisen kaverin kaikki hommat kusseet.. reino
nordinin heinästä tehty talo mikä yllätyksenä homehtui heti nyt tämä ns. ravintola baari seuraavaksi eksoottinen kahvila Punkalaitumella? Muttei hätää uimaan päästää kohta Keikyän halliin odotan innolla.
Sama yrittäjä pakoili myös velkojia Saksassa yms hommat eivät aikasemminkaan kestänyt päivänvaloa - Anonyymi
Halli aukee uimareille ihan heti, kun jalkahoitajien työtila on saatu viimeisteltyä.
https://www.tyrvaansanomat.fi/uutiset/art-2000010432703.html
Hyvässä lykyssä kyse voi olla vain muutamasta päivästä, tai viikosta. - Anonyymi
Sadan euron (100 €) kauppahinnalla myydyssä yimahallissa on aina jotain yllätyksiä.
https://kiertonet.fi/huutokaupat/ent-kiikan-uimahallin-tilat-48034
Löytyy jotain uutta pientä laitettavaa, ennen kuin AVI-keskukselta saadaan lupa avata halli yleisälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896082KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3475470Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222737Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522629Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521021982Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071738- 1141601
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181573seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241474Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351433