lähteekö ruusupavun siemenet kasvaa ku kylvin ne jo noin kolmisen viikkoa sitten kun ohjeeksi sain kylvää ne vain heti suoraan maahan. kuulemma lähtee tulee kun maa lämpenee mut vielä ei ole tapahtunut mitään...joudunko laittaa uudet siemenet maahan. vai vieläkö odottelen???
ruusupapu/lähteekö kasvaa..
miu
1
690
Vastaukset
- sari 1
Odottele rauhassa, kyllä ne sieltä tulla tupsahtaa kun (jos) alkaa lämpimät ilmat. Voithan kurkistaa multaa, onko siemenessä idun alkua.
Sitten kun tulevat pintaa,ne kasvaa hetkessä pitkiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492033Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051737- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781203- 671150
- 251071
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73966- 45947