Tukka lähtenyt suurelta osin päälaelta eikä lääkeet auta. Kallon muoto on kuin jollain alkuihmisellä ja itsetunto nollassa.
Lainatakseni Ruoska-yhtyettä:
"taivasta etsin viimeinen löysin, porttina orsi, rasvattu köysi"
Lainatakseni Ruoska-yhtyettä:
"taivasta etsin viimeinen löysin, porttina orsi, rasvattu köysi"
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itselläni oli aika lailla samat fiilikset vuosi takaperin,kun tukkaa lähti muutaman kuukauden aikana ohimoilta ja päältä melkoiset määrät ja aika harvaltahan toi tukka niiltä kohdin nykyään näyttää.
Mut ei se maailma o nurin menny.Kaikkeen tottuu,jopa tähänkin.Zemii!
Mulla on oikeastaan aikas lailla sama tilanne. Mä olen 24 vuotias ja vähän aikaa sitten meni akan kanssa pitkä suhde poikki. Itse en usko että koskaan enää tulen vastaavaa rakkautta saamaan johtuen kaljusta päästäni. Olen leikannut kaikki pois jo vuosia sitten. Kalju ei minulle erikoisemmin sovi, mutta pakko mikä pakko. Mulla on vielä aikalailla hyvä itsetunto ts. uskon että jotakin itselleni sopivaa naista vielä kiinnostan. Jos näin ei ole, niin parempi se on annostella luoti päähän. Tehoo kaljuuteen muuten aika varmasti. Onneksi olen siinä asemassa, että aseita omistan. Poispääsy ja lääke(ja se lääke auttaa myös hiusten lähtöön) on aina saatavilla, niin raadolliselta kuin se kuullostaakin. Aika vittumainen juttu kerrassaan, koko elämä on jossain määrin pilalla tämän jutun suhteen. Toivoisin, että en koskaa olisi edes syntynyt. Kiitti vaan vitusti! Mä en tällästä kaljupäätä tilannut!
Suurin osa meistä kaljuuntuu, ennemmin tai myöhemmin. Tiedän, että jotkut naiset ovat kuumina kaljuihin ja noin 95 % se ei edes haittaa (katso eilinen Iltalehti). Sä olet kalju, mitä sitten? David Beckham kaljuuntuu, Peter Franzen & Jasper Pääkkönen myös. Mieti Bruce Willis (aah) Suurin osa meistä alle kolmekymppisistä, mitä sitten. Kyllä se naisille on kuitenkin ykkösjuttu se, mitä siellä päässä liikkuu.
Vielä sen verran, että valtaosalla naisista on ongelmia juuri tuon hiustenlähdön kanssa. Tosin se ei heidän tapauksessaan yleensä johdu perinnöllisestä syystä, vaan kemikaaleista ja ruokavaliosta. Mielestäni tämä asia on tuotu ongelmana esille vain miehillä.
että esimerkiksi D.Beckham kaljuuntuu?
Mikäs se yks kalju heppu nelosen uutisissa
mussutti appelsiiniä, ei vesa vierikkö.
Ei niitä huomaa kaljuks jotka ei ite ota siitä
ressiä, tai se yks kummeli.
Eli jos ei tupee iske niin leikiks vaan ja
kohtalotovereita