Oletko syrjäytynyt,koulukiusattu,työpaikkakiusattu tai muuten kaltoin kohdeltu??? Tai muuten vain epäonnistunut ilman omaa syytäsi? Tulee säälivä, ihmettelevä olo mitä sinulle on tehty? Tälläista katkeruutta harvoin tapaa varsinkin kun itse olet ilmeisesti kuitenkin "TÄYDELLINEN IHMINEN ILMAN PIENINTÄKÄÄN VIKAA" kun kerran peilistä ei ole apua soita vaikka mielenterveyspuhelimeen ja yritä purkaa vaikeuksiasi niin sinun elämäsi ei mene hukkaan.
Aitoeinari, oletko syrjäytynyt?
Ihmettelijä
11409
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kyllä Aitoeiarin kaltaiset pitäisi saattaa pakkohoitoon ihan inhimillisistä syistä, koska eivät osaa ja älyä itse hakea apua.
Aitoeinari- onko sinulla sukulaisia? Käänny heidän puoleensa, jos vaikka veisivät sinut mielenterveystoimistoon apua saamaan.
Vaikuttaa nuo "einarin" jutut ihan kommunistin kitinältä.
Hesalan kolleista kaikki iikolleista vasemmalle on kommunisteja. Siis noin 99% suomalaisista.
joten se tiedoksi.
tai sairaslomalla, kun sinulla näyttää olevan aikaa kirjoitella aamuvarhaisesta yömyöhään täällä palstöilla
Nykyään puhutaan sairauslomasta, u:n kera.
Mutta puoluetoimiston koneelle ei enää pääse.
En ole sairaus- enkä millään muullakaan lomalla. En ole myöskään työtön, enkä eläkkeellä.
Olen siinä mielessä onnellisessa asemassa, että pystyn työn lomassakin välillä kirjoittamaan viestin. Päivä piristyy kummasti!
vai?
Teen tätä ihan vapaaehtoisesti työn lomassa.
Aitoeinarilla on merkillinen työpaikka. Ukko vain kirjoittelee nettiin päivät-yöt. Kukahan sille palkan maksaa ellei kepu?
mielestäni kirjoitusten perusteella sinkku-akalta