KIITOS, KIITOS JA VIELÄ KERRAN KIITOS
ON LAUSUTTAVA AITOEINARILLE PARHAANA HESALAISTEN MAINOSMIEHENÄ NÄILLÄ SIVUILLA. AITOEINARIN ANSIOSTA HESAN AJATUKSIIN ON KIINNITETTY ERITYISTÄ HUOMIOTA JA NE SAAVAT VARAUKSETTOMAN KANNATUKSEN KAIKILTA OMILLA AIVOILLAAN AJATTELEVILTA PERUSSUOMALAISILTA.
HELSINGIN PIIRIIN ON LIITTYNYT JA LIITTYMÄSSÄ LUKUISIA UUSIA JÄSENIÄ AITOEINARIN MAINOSKAMPANJAN TULOKSENA.
HESAN KOPLA HALUAA KIITTÄÄ AITOEINARIA SAAMASTAAN TUESTA. KIITOS, KIITOS JA VIELÄ KERRAN KIITOS.
JK. Jatka Aitoeinari samaan malliin - se tietää hesalaisille monta vaikutusvaltaista paikkaa puolueorganisaatioon. Anna palaa Aitoeinari... anna palaa...
ON LAUSUTTAVA AITOEINARILLE PARHAANA HESALAISTEN MAINOSMIEHENÄ NÄILLÄ SIVUILLA. AITOEINARIN ANSIOSTA HESAN AJATUKSIIN ON KIINNITETTY ERITYISTÄ HUOMIOTA JA NE SAAVAT VARAUKSETTOMAN KANNATUKSEN KAIKILTA OMILLA AIVOILLAAN AJATTELEVILTA PERUSSUOMALAISILTA.
HELSINGIN PIIRIIN ON LIITTYNYT JA LIITTYMÄSSÄ LUKUISIA UUSIA JÄSENIÄ AITOEINARIN MAINOSKAMPANJAN TULOKSENA.
HESAN KOPLA HALUAA KIITTÄÄ AITOEINARIA SAAMASTAAN TUESTA. KIITOS, KIITOS JA VIELÄ KERRAN KIITOS.
JK. Jatka Aitoeinari samaan malliin - se tietää hesalaisille monta vaikutusvaltaista paikkaa puolueorganisaatioon. Anna palaa Aitoeinari... anna palaa...
Vastaukset 17
Vanhimmat
Olen otettu ja hieman hämmentynyt saamastani kiitoksien vuodatuksesta. Tätä en olisi odottanut!
Vaikka Hesan koplan teksti onkin täynnä mustaa huumoria, niin täytyy kuitenkin muistaa, että hesan koplan tuki presidentinvaaleissa PerusS-ehdokkaalle, kun ensin kannattivat porvarillista yhteisehdokasta, ja tällaiset kiitos vuodatukset ovat kuin juudaksen suudelma!
"kiitos vuodatukset"
...joku mainitsi kieliopin aikaisemmassa viestissään...
buhahahaha!
Vaikka en kielioppia hallitsekaan täydellisesti, niin silti voin arvostella julkisesti esille tuodun julkaisun kielioppia.
Arvostelevathan hesalaisetkin PerusS-linjaa, vaikkeivat juuri siitä mitään ymmärrä...
Jos ja kun helsinkiläisten tuki on tuollasta, niin sitä ilman tulisi varmasti paremminkin toimeen
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000019&posting=22000000006626930#22000000006626930
Vai onko Kähärä kääntänyt takkinsa?
Einari sanoi: "Vaikka en kielioppia hallitsekaan täydellisesti, niin silti voin arvostella julkisesti esille tuodun julkaisun kielioppia."
Niinpä.
Hullu tekee hölmön hommaa, vaikkei osaakaan.
Eikös tuo JKa paljastanut ensimmäisenä hesalaisten metkut. Äänestetään JKa hallitukseen vaikka ihan helsinkiläsiten kiusaksi!
Miksi hallitukseen pitäisi valita joku muiden kiusaksi. Eikös hallituksen tehtävänä ole hoitaa yhteisiä asioita Perussuomalaisen puolueen ja sen jäsenistön hyväksi - ei kiusan tekemiseksi jollekin puolueen pienryhmälle.
Missä puolueosastossa on noin typeriä pellejä?
Odotan perusteltuja vastauksia molempiin kysymyksiin.
Kaksi kysymystä:
Kysymys yksi: Onko puolueen hallituksen jäsenten tehtävänä tehdä kiusaa muille vai toimia yhteistyötä tehden koko puolueen hyväksi?
Kysymys kaksi: Missä Perussuomalaisten puolueosastossa on noin typeriä ehdotuksia tekeviä pellejä?
varsinkin perusteluiltaan.
Keski-Suomesta on kuitenkin parempikin ehdokas tuohon postiin: Marke Tuominen, joka on omassa kunnassaan pystynyt puolustamaan perussuomalaisia arvoja niin kepulaisia kuin vasemmistoakin vastaan. Pystyy varmasti puolustamaan niitä PerusSuomalaisten hallituksessakin, silloin kun tarve vaatiin.
Erityistä linjan puolustamistahan tuossa postissa ei tarvitakaan, kun pidetään huoli siitä, ettei näillä(kin) palstoilla eriseuraisuutensa osoittaneen Helsingin piirin edustajia valita mihinkään johtotehtäviin. Se olisi sulaa hulluutta ja linjariitojen levittämistä puolueen hallintoon.
Jos jotain linjakysymyksiä nousikin esiin, niin niihin on puututtavissa puoluevaltuuston ja puolueneuvostonkin kautta. Tuon pestin pyrin kyllä uusimaan Kokkolassa.
Ei ole tarvetta takin kääntöön. Tuo linkkisi on Helmikuulta ja oli akuutti silloin.
(Teoriassa) Nytkin asia on auki niin kauan kuin nuija kopsahtaa pöytään , ja Soini taputetaan esiin.
(vasta sen jälkeen Soini ON PRESSA EHDOKAS.)
Tuon valinnan jälkeen hän saa Helsinkiläisten tuen , kuten luvattu, myös minun.
Tuolloin Helmikuulla haettiin keskustelua ehdokas aiheesta, ja nyt tänä päivänä jo muista aiheista. Eteenpäin elävien mieli!
Mitä vetääkö Marge "simpson" Tuominen pitemmän korren J.kylässä kuin itse suuri JKA?
Sittenhän on selvää että JKA onkin perässä hiihtävä nettisurffaaja. Ei ansiota , ei arvoa.
JKA.n luonnolle ilmiselvästi käy tuo tosiasia , että Helsinkiläiset ovat saaneet myönteistä julkisuutta ja arvostusta otteistaan, ja sen he kyllä ansaitsevatkin.
Taisi jka tehdä itse tuon "houkuttelevan" tarjouksen itselleen, kuten on valinnut itse itsensä puolueen omantunnon ääneksi.
Luuseri mikä luuseri!
Tuo AMF-Kähärä jne. jne. -kommentti oli odotettavissa. Ei siinä - tuttuun tapaan - ollut mitään itse asiasta, henkilöön menevää parjausta kylläkin. Eikä sekään kertonut kohteesta yhtään mitään, kirjoittajasta itsestään sitäkin enemmän.
Olen entistäkin vakuuttuneempi siitä, että tuon linjan aatteet ja edustajat täytyy pitää kaukana puolueen päättävistä elimistä.
HAH HAH... syväkurkun avulla on saatu selville, että aitoeinari on helsinkiläisten nimimerkki, jonka avulla he saavat sopivaa keskustelua aikaan!! Johan on markkinat, sanoi mummo, kun mansikoita meni myymään!!! Nyt tuli heskeille pohjanoteeraus...
Näin se homma menee. Ensin keskustellaan, sitten esitetään, sitten valitaan.
Ja kun on valittu, niin sitten takana on täysi tuki.
Maakuntien perussuomalaispiirien toimintatapa näyttää olevan, että ensin hurrataan ja tuetaan ja sitten puoluejohto kertoo että ketä tulikaan hurrattua. Kritiikitöntä jees-miestä piisaa puolueessa kuin raveissa kopukoita.
Nyt kyllä pomppasi!
Perussuomalaisten ohjelmat ja julistukset on aikanaan vahvistettu nuijaa kopauttamalla.
Käden ja muidenkin pitäisi siis noudattaa näitäkin yhdessä päätettyjä asioita, mutta ei!
Samanlainen "tuki" on odotettavissa tuollaiselta porukalta Soinillekkin..
...kuin köysi hirtettyä...kieh...kieh
Sinä se jaksat laittaa minun kirjoittamakseni kaiken, mikä kritisoi sinua tai puolueen toimia.
Kun luin tuon "houkuttelevan tarjouksen" niin kyllähän siitä paistoi minunkin mielestäni selvästi sinun oma"ehdotuksesi" itseäsi koskien. Sen verran narsisti tunnut olevan, että pitää sinun itseäsi ehdottaa jopa puolueen johtoon.
(onko sinulla jo demokraattisesti annettu lupaus paikasta taskussasi, jonka pelkäät nyt katoavan)
Sinulla tuntuu olevan selkeä pelko että Helsnkiläiset saavat puolelleen muitakin piirejä ja saavat aukaistua tuota umpisolmua mikä vaikeuttaa puolueen eteenpäin menoa.
Sinusta on vain hyvä jos puolue on jämähtänyt tuohon pysähtyneiseen Vennamolaiseen ajatteluun.