Espoossa nuoriso poltti koulun. Tietysti kun Tik tikussa on haaste että polta koulu, niin mitä siinä muuta voi tehdä kuin polttaa koulu.
Hyvä tulloo kun tämä nuoriso kasvaa aikuiseksi.
Hyvä tulloo kun tämä nuoriso kasvaa aikuiseksi.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Olihan se sehin Tik tuk haaste jotta vie puukko kouluun päivä nii joku vei puukon esikouluun
Rikokseen yllyttäminen on rikos, ja jos joku siitä saa virikkeen toteuttaa rikoksen, niin se katsotaan yllyttäjälle raskauttavaksi. Esim. tuossa polttamisyllytyksessä se on aina vähintään 2 v. ehdotonta.
Nämä videot kiertelee Tik tulossa vuosia eikä kukaan tiiä kuka ne alunperin teki. Sitten tulee välillä villitys niinkun nyt kun pitää polttaa kaikki. Eikö tuota tiktukkia voi kieltää jo kun sotkee lasten päät?
Vaikka se sekopäisyys johtuu jo kyllä muusta. Ei normi ihminen polta koulua vaikka mikä Tik tuk käskee
Olen noin 64-vuotias mies.
Juu, nii oot. Olet oot hom... hom... homeessa.
Hyvin moternia ja kovasti suvahtevaa ihtesä toteuttamista.
Ei jakseta edes omia roskiaan viedä puolen metrin päähän roskikseen ja kaikki poltetaan huvin vuoksi mikä sattuu palamaan.
Ei jaksa kävellä roskikselle pikku matkaa: vahvaa demarikansanedustaja-ainesta.🛌
Persuja ne ovat ihan laitanaan.
Lieksan tik tuk haaste, äänestä demaria 🤣
Varsinnii jos saapi makkaran pätkän niin sitten pitää äänestää demaria
Olen noin 64-vuotias mies.
Tulihan tuota lapsena kepposta tehtyä ja saatua siitä sapuskaa, mutta jotenkin tuntuu että silloin oli sen verran järki lapsilla päässä että ei sentään tuhopolttoja tehty, vai olenko väärässä?
Kylläpä taisi palaa joku hehtaari metsääkin. Tosin ei niitä tahallan sytytelty.
Maksumieheksi en joutunut, koska se oli oman perheen metsää.
Ikävästi se koivunoksa kirveli persauksissa.
Tulitikku leikit parhaita leikkejä lapsuudessa, muistan niitä lämmöllä. 🥰
Muistan sen kuin eilisen kun sain joululahjaksi ensimmäiset tulitikut. Sinä yönä jo mökki paloi.
Vapaan kasvatuksen saaneiden pennut asialla, kun on lusikalla annettu, niin kauhalla ei voi ottaa, vanhemmat herätys.
No nyt on Espoossa kuollut henkilö omakotitalon palossa. Aiemmin tänään poliisi on pidättänyt kaksi 15 v juippia koulun polttamisesta.
Parempi rukoilla jumalia että tämä omakotitalon polttaminen ei ole mikään Tik tuk haaste
Siis palo, poliisi tutkii palon syytä
Olen kolmiodraamassa besun ja poikkiksen kaa
Joo, tätä tää meijän nuoriso on! Ei ihme että tik tak trendit ovat niin suosittuja.