Yläneen isännöitsijästä

Anonyymi-ap

Onko muilla kokemuksia Yläneellä toimivasta naispuolisesta isännöitsijä joka rikkoo tietosuoja-asetusta ja on muutenkin mielestäni väärä ihminen hoitamaan hommaansa.

Tämä M.L oli luovuttanut tietojani ulkopuoliselle ja jouduin sen myötä rikoksen uhriksi. M.L. ei ota mitään vastuuta omasta toiminnastaa eikä ole omasta mielestään tehnyt mitään väärää vaan reippaasti ilmoittelee ulkopuolisille, että minä olen se "väärintekijä" enkä ole vuokralaisena antanut hänelle lupaa luovuttaa tietojani ulkopuoliselle.

Tällä isännöitsijällä on myös vittumainen tapa vastailla ihmisille ja sitten itse alan olla samanlainen ja vastata samalla tavalla.

Isännöitsijällä on velvollisuus antaa minulle tietoja, mutta hän on kieltäytynyt antamasta niitä minulle koska ulkopuolisen mielestä (jolle on ilman lupaani tietojani luovuttanut) olen "joku hullu" ja on tällä tavalla vaikeuttanut elämääni ja toimeentuloani.

16

1166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Missä on isännöitsijänä?

    • Anonyymi

      Asun Yläneellä ja toimii tämän taloyhtiön isännöitsijä.

    • Anonyymi

      Eilen yritettiin aamulla tulla sisälle ennen kuin oli sovittu ja rikottiin oviketju. Ei soitettu ovikelloakaan ensin. Kuului vain kova kolina ovelta ja kun kävin katsomassa, niin oviketju rikki mutta eivät päässeet väliovesta sisälle sillä minulla oli tuoli oven edessä niin, että ovea ei saanut auki.

      • Anonyymi

        Teillä onki. rajua siellä.
        Paljon jännenpää kuin muualla Pöytyällä …


    • Anonyymi

      Isännöitsijä väittää, että oviketju taloyhtiön omaisuutta vaikka ei ole, oviketju piti hankkia itse, jos sellaisen halusi.

      Ja minusta on kuulemma ilmoitettu poliisille, kun en päästänyt sisälle. Lapussa jonka sain luki selvästi, että tullaan klo 12 lähtien.

      Eikä tämä isännöitsijä edes kommentoi miksi tullaan oven taakse aikaisemmin.

      • Anonyymi

        Ja siis kymmeneltä oli oviketju rikottu.


    • Anonyymi

      Olen joutunut tekemään kaksi rikosilmoitusta kyseisestä isännöitsijästä ja ne on otettu vastaan rikosilmoituksina ja nyt tutkinnassa.

      Maanantaisen rikosilmoituksen jälkeen (kun yritettiin tulla sisään ja rikottiin oviketju) isännöitsijä laittoi viestiä, että lähtee tämän kuun lopussa, hakemaan minulle häätöä. Muistutin, että kertoo sitten siinä oman osuutensa näiden vuoden sisällä tapahtuneissa asioissa. Ja että aion riitauttaa asian.

      Hän ei vastaa kysymykseen, miksi sisään yritettiin tulla?

    • Anonyymi

      Kirjoittelija näyttää olevan melkoinen kiusankappale, itsekäs häirikkö ja riesa. Häätö nopeasti oikeuteen.

      • Anonyymi

        Millähän perusteilla luulet häädön tulevan?


    • Anonyymi

      Kuka tämä isännöitsijä on ja missä taloissa on isännöitsijänä

      • Anonyymi

        Marja Lahti


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Marja Lahti

        Maija löytyy et kai ole vaan nimeä tahallaan muuntanut?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Maija löytyy et kai ole vaan nimeä tahallaan muuntanut?

        Tervetuloa meille Riihikoskelle asumaan häädön jälkeen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Marja Lahti

        Saako täällä sanoa nimiä?


    • Anonyymi

      Mitäs isännöitsijälle ?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      309
      3055
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2353
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      124
      2057
    4. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      349
      2043
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      127
      1733
    6. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      67
      1399
    7. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1395
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      69
      1270
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1243
    Aihe