Orpon hölmöläisten uusin aivopieru.
"Reserviläiset saisivat tarvittaessa käyttää voimaa kantahenkilökuntaan kuuluvan valvonnassa, mutta heillä ei olisi käytössään aseita."
Salli mun nauraa.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010427852.html
Rerviläiset velvoitetaan huitomaan venäläisiä puukepeillä
6
163
Vastaukset
- Anonyymi
Saisi edes nyrkkiraudan.
Hyvä, että laitoit tuon hölmön ja asioista tietämättömän kommenttisi nimettömänä. Kukaan ei siis tiedä, että sinä päästit tuon aivopierun.
TUO RESERVILÄISTEN KÄYTTÖ ON TODELLA FIKSU IDEA.
Kuten ketjun aloittaja tietää, niin VIRANOMAISELLE LAUSUTTU TAIKASANA ASYLYM tarkoittaa turvapaikkahakemusta ja vuosien turvapaikkahakemusten valituksia. Kaikki tämä all include elättinä meidän veronmaksajien piikkiin.
Reserviläinen ei ole viranomainen joten he voivat ohjata nämä maahan tukeutuvat kulkurit hakemaan turvapaikkaa Venäjältä.- Anonyymi
"Reserviläiselle annetaan lupa nussia, mutta piIIua ei heille anneta."
Teit sitten itsestäsi speden.
- Anonyymi
Askeleita kohti ruskeahousuihin?
- Anonyymi
Tyhmä pitää ihmisen olla, jos menee sotimaan poliittisen ja taloudellisen eliitin jäädessä kotiin porsastelemaan.
Jos poliittinen ja taloudellinen eliitti jälkikasvuineen ei ole etulinjassa, niin turha muidenkaan vaivautua. - Anonyymi
Huitokoon orbo hepillään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?283426- 973196
- 763024
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim712969"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m532891Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862668- 352480
- 572341
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se432215- 881982