Slovakian persua ammuttu
Anonyymi-ap
83523
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 37 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 37 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 83
Vanhimmat
Molemmat väittämät väärin. Slovakian populistista pääministeriä on ammuttu. Pm on punikki, eli vihervasemmistolainen smer-sd:n johtaja.
Slovakiassa ei ole ammuttu persuja.
Pm:n ampuja oli kommunisti.
EUUUUU
Ei ole vihervasemmistolainen vaan vasemmistopopulisti. Ja erittäin hyvä kaveri Orbanin kanssa.
"Kommentti: Slovakia on jo Unkarin tiellä – pääministeri syöttää kiekkoja suoraan Putinin lapaan"
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010135861.html
Fico taitaa olla ainoa eurooppalainen vasemmistolainen valtionjohtaja, joka on sympatiseerannut Venäjää. Orban on oikeistolainen ja esim. Hollannissa Vapauspuolueen Geert Wilders on oikeistolainen, joka on kyhäämässä uutta hallitusta maahan. Myös Saksassa ja Ranskassa putinismista saattaa tulla Euroopalle ja myös Ukrainalle suuri ongelma, jos äärioikeistolaiset AfD ja Kansallinen liittouma pääsevät hallitusvaltaan edustamissaan maissa.
No tässä jo selittyikin tuo visertely.
Ei ole eikä tule uutista missä persuista pihalle potkittu f hattu kremlin trolli ei näkisi persuja. Demaritkin taas persuja samasta syystä..
Punainen vaara.
ja tekijä oli myös "ääri punainen vaara". Mediatietojen mukaan miehellä olisi ollut yhteyksiä äärioikeistolaiseen Venäjä-myönteiseen Slovački branci -ryhmään.
Mitkä ovat Slovakian "isämmaallisten" etnonationalistien värit - lipun värit?
Tanskan nationalistit pukeutuvat punaiseen.
Putinin diggaaja. Niin kuin ovat persutkin
Miten muka voivat olla Putinin diggaajia koska aina ja joka käänteessä persuja haukutaan natseiksi? Putinhan käy sotaa natseja vastaan.
No samanlaisia goebbelsmäisiä "totuudenpuhujiahan" ovat molemmat viiteryhmät. Aina voi käyttää hyödyksi sitä puolta, mkä kulloinkin sattuu sopimaan omaan propagandanarratiiviinsa parhaiten.
Putin ihan samanlainen monarkistista imperialismia ihaileva kansallismielinen diktaattori kuten olivat itse Hitler ja Mussolini. Kun Hitlerillä oli ay-liikkeen toiminnan liellettyään ympärillään rahan ja valln perässä kuolaavia saksalaisia teollisuuspamppuja niin Putler on ympäröinyt itsensä samojen asioiden perässä juoksevilla oligarkeilla. Eikä Venäjältäkään ole löydettävissä aktiivista ay-liikettä, koska Putler ei salli sellaisen liikkeen toimintaa, joka saattaisi vaarantaa hänen oman asemansa. Diktatuureissa kun tukahdutetaan kaikenlainen demokratia-arvoja puolustava toiminta.
Toistat putinistia, vasukomut palvoo isä aurinkoista.
https://yle.fi/a/74-20073695
Putler on oikea natsin esimerkki.
Putin on natsi!. Putinin puheet pitää sina kääntää toisinpäin.
Yleensä aina on syytä epäillä ensiksi venäjää ja FSB:tä. Aivan kuin Maidanilla.
Toki maailmassa on muitakin sekopäitä jotka voivat turvautua väkivaltaan. Tai sitten tuo luuseri järjesti itse itselleen vaalimainoksen ja alibin aikaansaamattomuudelleen.
Putinin nuoleskelija nuoleskelee haavojaan hetken.
Oliko hänellä päällä musta säkki?
Vai homosteliko puistossa?
Liittyykö asiaan teinipillu?
Purrako ampui?
Vai oliko taas Hornanen ampumassa? 😁😄😅😀😃😄😁😆😂🤣😭🤣🤣🤣🤣🤣
Miksi ei ampunut takaisin
Länsi alkaa jo salamurhaamaan ”väärää” mieltä olevia demokraattisesti valittuja valtiomiehiä.
Tuliko salamurhakäsky Brysselistä vai Washingtonista?
Miksi se ei ole voinut tulla myös Moskovasta käsin? Venäjämielisen poliitikon likvidoiminen sekoittaisi kummasti pakkaa, mikä palvelisi erityisesti Kremlin hybridivaikuttamisen tavoitteita synnyttäen kaikenlaisia salaliittoteorioita Euroopan sisällä. Ja mitä sekavammaksi kuviot menevät, sitä otollisemmaksi käy maaperä Venäjän syöttämälle propagandalle.
Vai Urpolta?
Älkää luulkokaan, että Urpo on joku kiltti mies.
Se on kimpassa kaikkien paskapahisten kanssa, mutta saa luodista itsekin lopulta.
Melkein nappisuoritus.
Nappi otsaan olisi ollut nappisuoritus.
Kylläpä poliitikkomme nyt visertelevät, ettei poliittinen väkivalta kuulu demokratiaan.
Jos luoti osuisi Putiniin, olisi toinen ääni kellossa. Se olisi niinku "parempaa väkivaltaa".
Eivät ole tuominneet esim. internetin poliittisten toisinajattelijoiden uhkailijoita.
"Väkivalta on nykyään aliarvostettu ongelmanratkaisukeino".
-Jussi Halla-aho-
Ajatelkaa jos se olisi ollut Orpo.
Orpo tai Purra. En järkyttyisi, en tuntisi surua.
Tai mutsis?
Ei siinä minultakaan kyynel vierähtäisi.
Toivottavasti seuraavat ovat juurikin nämä.
Ilon päivä olisi!
Mun märkä uni.
Slovakia persu kohtasi kansan vihan?
Kommariääliö, aateveljesi sai kudin kehoon.
Eikös se ole demari tai joku punikki kuitenkin, vastaava kuin suomen demari?
Pidät siis jo peukkua pystyssä pyssysankarin puolesta?
Kyllä
Ei ole vielä yksikään persupoliitikko näkynyt reagoineen koko ammuskeluun. Olikohan joku paikallinen "vornanen" asialla ja tällä kertaa osui....
Meillä IsämMaallisilla ei ole tässä tilanteessa muuta vaihtoehtoa kuin rukoilla. Slovenian Suuresti kunnioitettu Pääministeri on meidän kaikkien Perusihmisten suuri ja ihailtu Johtaja. Voimia myös läheisille! Jumala suojelkoon meitä suomalaiselta vihervihalta, joka on hyökkäyksen takana ihanaa Slovenian johtajaa vastaan!
Ihan tuli paha mieli, kun perusihmisiä tällä tapaa vainotaan. Sytytän kynttilän ja itkeskelen tässä koko illan, kun niin ahistaa nämä perusvainot.
Sytytä molemmista päistä. Pääset kunnon tunnelmaan.
Onko demari ihminen?
Näissä mietteissä on siis eugeniikkaa ihaileva ja itseään übermenschinä pitävä persu?
On nyt kuollut.
Hienoa!
Kuollut Persu, hyvä Persu.
Sytytin jo toisen kynttilän tälle illalle, koska vihervassarit ovat pahoja. Mamut vielä pahempia ja täyspäiset suorastaan perkeleestä.
Asialla jokin toinen persuryhmittymä, kuten Katajan vasaroinnissa?
Päähänpinttymäjengejä tosiaan löytyy joka lähtöön, joten vihervassarit eivät ole välttämättä teon takana. putlerkin kaipaa tämmöisiä tapauksia, joten saattoi olla neukkukin se puukottaja.
Toimintatavat viittaavat persuilijoihin. Suomessakin persut suunnittelivat pääministerin murhaa, mutta Supo ehti väliin: https://www.hs.fi/suomi/art-2000009842089.html
Edelleenkään ei yksikään persupoliitikko ole mediassa kommentoinut tapausta sanallakaan. Kokoomuslaisia ja opposition edustajia sen sijaan on kommentoineiden joukossa. Ja mm. Sanna Marin on kommentoinut asiaa.
Persut vaikenevat, koska kyseessä oma poika.
Saman kirjallisuusseuran jäseniä kuin Halla-aho?
"Mediat: Tällainen on Slovakian pääministerin epäilty ampuja"
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/a8b2a5a9-27c1-44df-9541-0a8c9ba255b9
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18033362/jussi-halla-aho-aloitti-thule-seurassa
Huom. Kokkarit tasapainoilee kaksilla rattailla! Ollaan suurinta persukamua ja sitten taas ei olla. Orpolla lipevä tyyli
Orpo hakee suosiopisteitä kaikkialta, mistä niitä on vaan löydettävissä. Persujen osana on toimia Kokoomuksen likasankopuolueena. Viimeisin gallupmittaus sen taas todisti. Kokoomuksen kannatus jopa nousi hivenen, kun taas persujen kannatus otti kunnon ryyd-loikan alaspäin.
Sinullako? No voi voi....
Puuppaako ap? Voi reppanaa..
Eikö pääministeri ollut venäjämielinen, kyllä sillon henki voi olla löysällä monessa maassa.
Tämä asia kosketteleikse kovemmin kuin prinsessa Dianan kuolema. En mene huomenna kouluun, kun niin koettelee.
Onko persuilla jo surunauhat eduskunnassa.
Persut odottivat, mitä Putinilla on ensin sanottavaa?
"Putin kommentoi Slovakian pääministerin ampumista"
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010429555.html
Onneksi persut ovat hallituksessa vain tämän kauden, eikä seuraavassa eduskunnassa ole montaakaan persulaista kansanedustajaakaan. Nyt jo vuodessa on kannatus laskenut 21 -> 15,6. Enkä ihmettele, kun tänäänkin tänäänkin jopa ministerit käyttäytyivät kuin mitkäkin apinat ja puoluejohtaja kuin puolihullu tai sitten hän oli juovuksissa.
demari?
Venäjämielinen vassari. Juuri nyt suorana A-studiossa arvioinnissa.
Ampujakin oli vihervassari runoilija, paikallinen demari. Puukotti selkään omiaan, tai siis tässä tapauksessa ampui. Queer porukan keskinäisiä välienselvittelyjä.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/a8b2a5a9-27c1-44df-9541-0a8c9ba255b9?_gl=1*7ppr21*_ga*MTQ2NTgxNDk5Ny4xNjg3OTQ0OTQy*_ga_3L539PMN3X*MTcxNTc5NTgxNC4yMzIuMC4xNzE1Nzk1ODE0LjAuMC4w
Länsi on alkanut salamurhata ”väärää” mieltä olevia poliittisia johtajia.
Tuliko määräys Slovakian pääministerin salamurhasta Brysselistä vai Washingtonista? Toivottavasti Slovakian tiedustelu saa taustapirut selville.
Slovakian pääministeri on Orbanin ohella yksi harvoja järkeviä poliittisia johtajia koko Euroopan mantereella. Ei ole nk. ”suvaitsevainen” eikä piitannut ryssien keskinäisestä sodasta.
Maassa maan tavalla.
🔵⚫🤪
Fornanen?
Ampujakin oli persu...Mediatietojen mukaan miehellä olisi ollut yhteyksiä äärioikeistolaiseen Venäjä-myönteiseen Slovački branci -ryhmään.
Mitä ne siellä ampu, suomeenhan sen olis pitänyt osua.
Ei paha.
Kantoiko ampuja pieni kaliiberista taskuasetta?
Onneksi tälläistä kamaluutta ei missään nimessä voi tapahtua maailman onnellisimmassa maassa!
Äärioikeistolainen on liero missä maassa vain. Paperilla Ficokin edustaa
vasemmistoa, mutta käytännössä toimii kuin äärioikeistolainen.
Fico vastustaa Ukrainan tukea ja syyttää länttä sodan lietsomisesta ja on Putinin puolella.
Ficon kanssa samoilla linjoilla ja samoja valeuutisia levittää keväällä
pressaksi valittu Venäjän myötäilijä Peter Pellegrini.
Keskustelupalstalla ei ole sijaa linkittäjille ja kopsareille, he eivät osaa omaa ajatteluaa eivätkä osaa itseään ilmaista. Eivät siis ole oikeutettuja keskustelupalstalle edes osallistumaan muiden mielipiteillä ja kommenteilla.