Taas maaseudun palveluja heikennetään, mistä nyt isännän "käsityölehdet"?

Anonyymi-ap

R-kioskit lopettaa pienillä paikkakunnilla toiminnan. Moni isäntä on ihmeissään, mistä nyt naistenkuvalehtiä huomaamattomasti? Peräkammarin pojilla on oikeutensa ja keskustan nuoret ehdottaa bordelleja tuulipuvuille syrjäseuduille.

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000010433425.html

5

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Missä on kohtuus, oikeus ja Anttilan kuvasto? Kysyy huolestuneena moni syrjäseudun isäntä tuulipuvussaan.

    • Anonyymi

      Kyllä nyt maamiestä lyödään ranstakalla!

    • Anonyymi

      Jos haluaa ostaa lehtiä nimenomaan R-kioskista, asioidaan tietenkin paikkakunnilta, joissa R-kioskeja tulee vielä olemaan.

      Eihän uutisessa mitään uutta ollut. Jutussa todetaan, että enimmillään Suomessa oli 800 R-kioskia 1980-luvulla, kolme vuotta sitten 480 ja tällä hetkellä 350. Kehitys jatkuu ja kymmenen vuoden kuluttua ei ehkä ole jäljellä yhtäkään R-kioskia, kun loputkin ihmiset lopettavat paperisten lehtien lukemisen ja tupakanpolton. Pitkälti eteläisen Suomen ja kaupunkien ketju "ärrä" oli suurimmillaankin.

      • Anonyymi

        Prkle Belaruksella pitkältä lähdetä Jallua tai Urkki hakemaan.


      • Anonyymi

        Jos iskee romantiikan päälle, niin ei siitä pitkältä voi lähteä lehteä hakemaan. Zetor ei kulje kovaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      87
      5181
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      53
      3326
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      73
      2705
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1368
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      304
      1288
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      23
      1215
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1086
    8. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      46
      1040
    9. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1026
    10. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      231
      1017
    Aihe