Kivaa viikonloppua

murunen 💕 laita tuuletin pörräämään niin pysyt viileänä ❄
6296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mistä tiedät että minulla on tuuletin 🤔

Äänestä

Ilmalämpöpumppu viilentää lämmittää💫🤙🏻

Äänestä

Juu😙 Hyvää viikonloppua bby

Äänestä

Hassua, että tästä muistinkin muutamat kerrat kun puhuin että olen ostanut tuulettimet tai mitä tahansa, ja sen jälkeen alkaa tuntemaan kiukkua ja menettää rahaa. Hirveää jos joku yrittää saada toisen taloutta ja ostamista omiin otteisiin ilman kunnon syitä. Itsellä oma tyyli, ja siihen luotetaan, toimii kyllä, kun kiusat saadaan pois. Ikävää että joku vihaa omaa elämää ja työtä niin paljon, että kostoksi haluaa samaan muut, tai kokemaan saman. Joskus mietin että jos käyttäisivät saman ajan siihen että miettisivät mistä saisivat rahaa tai edullisia ostoja kuin siihen että haluavat kateuksissa viedä sitä muilta, niin olisi vähemmän kaikilla ongelmia. Vielä hirveämpää jos haluaa viedä jonkun tietoisuutta muihin, jotta kehittyisivät jossakin tai saisivat enemmän, ilman lupaa tai väkisin, jos semmoinen on mahdollista sehän olisi kamalaa. Itse taas sain uuden kirjoitusidean, tutustuin eri noitablogeihin, ja löysin niin sanotun sanakirjan, jossa kerrottiin että manaloissakin on eri tasoja, maan alla on kaupunkien tyylisiä, jossa on kauppoja jne. ja siellä ihmisiä niin sanotusti valmistellaan alempiin tasoihin, jossa sitten muuttavat muotoaan tai kuolevat kokonaan, mitä siellä sitten onkaan. Mieleeni noista ostojutuista ja porteista ja muista tulee mieleen kirjoittajan mielikuvituksella, jokin esimanalan tyyli. Siinä pohdittavaa. Myös noihin tietoisuuden vaihtoihin ja hyvän olon lähetyksiin, ja muihin juttuihin. Itse tein päätöksen että täytyy suunnata ylöspäin, elämä on maanpäällä, täällä meidän on tarkoitus elää polkumme, josta kuoleman jälkeen mennä valoon, ja toivottavasti hyvyys riittää valoisaan paikkaan.

Äänestä
  • kirjoituksen mielikuvitus kun ottaa vallaan, vaikk aolen päättänyt siirtyä positiivisempiin aiheisiin, niin mietin voiko tuosta esimanalasta päästä pois? Ostaa itsensä, muuttua paremmaksi, tai syntyä uudelleen, siirtyä johonkin sieluun, tai saada helpotusta pimeään elävien kautta. Hui, ei sitten yhtään aurinkoisen päivän juttuja :)

    Mutta ehkä siinä pohdittavaa, valitsemmeko valon vai pimeän, tai jos haluamme jonkun pimeään vaikka manipuloimalla jotakin olemmeko matkalla sinne itsekin. Tai viekö jonkun negativiisuus ja pimeys meidät mukanaan, koska on ok sanoa päästä irti etten vajoa täysin maan alle, haluan olla täällä valossa, ja kulkea matkani hyvänä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

murunen 💕 laita tuuletin pörräämään niin pysyt viileänä ❄

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu