Alkoi kiinnostaa, miten näiden verotus tapahtuu, kun huomasin, ettei esitäytetyssä veroilmoituksessa ole mitään kohdassa ylijäämänpalautukset. Siinä toisin sanoen lukee nolla. Pitäisikö siihen tulla automaattisesti tieto S-ryhmältä, vai olenko käsittänyt väärin koko ylijäämähommelin?
Huomautan vielä, että nyt ei puhuta kuukausittain maksettavista bonuksista, vaan kerran vuoteen maksettavasta ylijäämästä.
S-ryhmän ylijäämänpalautukset ja verotus
Anonyymi-ap
2
436
Vastaukset
- Anonyymi
Nämähän ovat alennuksia jotka lasketaan ostojesi mukaan. Eli ei pitäisi olla verottajalla mitään oikeutta verottaa alennusta. Tulisi aikamoinen soppa jos verottaja saisi alennuksetkin verolle.
- Anonyymi
Niin , en tiedä verotetaanko.
Mutta sen voin arvata että kaikki tapahtuu täysin automaattisesti, niin se on pakko hoitaa tänä päivänä.
ei tarvi kuin nauttia palautuksista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322269Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749486Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297470Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806315SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825950Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014376Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo862049Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k791345