MM-tunnelma

Anonyymi-ap

Olen kaukosäätimen kanssa katsonut kisoja vastentahtoisesti. En katso enää, sillä mainokset pilaavat tunnelman täydellisesti.

Samat paska - tunnuksey ja mainokset.
Tunnus, mainos, mainos, mainos tunnus, jalosen naama, leijona, mainos, tunnus... aina vaan lisää.

2

255

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      MM-kisat kärsivät inflaatiosta. Mitä järkeä on pelata vuosittain ? Raha ilmeisesti ratkaisee. Jälleen vajaan vuoden päästä aletaan taas kilpailemaan samasta tittelistä. Ei erotu muista vastaavista turnauksista. Jotta mielenkiinto olisi näihin kisoihin parempi, pitäisi pelata korkeintaan kahden-komenvuoden välein. Muutkin MM/EM-kisat ovat neljän vuoden välein.

    • Anonyymi

      Jukka Jalonen ja Antero Mertaranta sivuun ja eläkkeelle.Jääkiekko on ylimainosteettu peli, media manipulonitia ja propaganda peliä .Kaikista mediosta pahimpia ovat Iltalehdet ja MTV, kuukausia mainostetetaan ,ettå voitetaan jääkiekon MM, ja jäädään kahdeksanneksi! Viisi tappiota ja kolme voittoa pikkumaista.Jääkiekkoon käytetty satoja miljoonilla verorahaa ,hukkaan on menneet.IHANAA"LEIJONAT"turha on Kummolan itkeä.Jäisi myös eläkkeelle, ikä 77 vuotta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2385
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      69
      1130
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1097
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      658
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      581
    Aihe