kun toisinaan niin elävästi tunnen vahvan yhteyden sinuun, en vain ajatusten vaan tunteen tasolla. Ja kaikki, aivan kaikki tosiasiat ja kertoimet puhuvat tätä vastaan. Pitäisi kysyä, aivan, mutta kun sekin on kuin menemistä teloituskomppanian eteen. Sen voisin tähän lisätä, että elämä ilman sinua on kyllä yhtä kärsimysnäytelmää, ja siksi kaipuu luoksesi on kuin tuskainen avunhuuto.
Nainen, olenkohan sekoamassa
Anonyymi-ap
561219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 56
Vanhimmat
Kyllä olet sekoamassa.
Olet jo seonnut aikaa sitten, mitään naista ei edes ole olemassa. Ei ole koskaan ollutkaan. Tarvitset lääkettä.
Tää nainen on kyllä kans itse jäänyt kiinni samaan tunteeseen. Toinen osapuoli vain ei ole samaa mieltä
Se on tuo samainen mies
Olette te sekaisin kyllä jos noin vieläkin kuvittelette.
Kova halu yhteyteen aiheuttaa tuon tunnekokemuksen. Sekoitat omat tunteesi ja sen mitä kuvittelet hänen tuntevan.
Niin hyvin voi olla. Toiveajattelua tunteiden tasolla.
Valtava ristiriita tekee hulluksi.
Tuota en usko ollenkaan,on hyvin mahdollista että hän aistii toisen ajatukset ja tunteet,siihen uskon enemmän.
Vahva yhteys, on ollut jo pidempään. Harmittaa ettei kumpikaan tätä pysty kai sanomaan...**** sinulle ****
Sinä mitään sekoa Kulta🥹..
Vielä ei olla ihan maalissa, mutta jos vain halutaan, niin sinne päästään 🏁liput heiluvat vain🏁
Kun luottamus ja yhteys välillämme on näinkin vahva ja pysyvä uskon, että yhdessä olisi parasta olla. Tämä on ihan erityistä voimaa ja välittämistä meidän välillä Rakas ❤️🔥
nuku hyvin ..🫂🫂🫂🫂🫂
En osaa sanoa tuohon mittää enkä neuvoa tyrkyttää muuta kun että kukin tekee asioille miten parhaaksi näkee...tai on tekemättä.
Tunnetko minut miten hyvin?
Miksi meillä on yhteys joka tuntuu vaikkei jutella?
Et ole sekoamassa. Kyllä se tilanne tulee jos on tullakseen
Ei mitään mies.Moni sekopäänä, myös minua pitää.Minä siitä välitä mitää.
Todennäköisesti olet, koska yhteys ei ole ollut havaittavissa sitten Pyhän Laurentiuksen kyyneleiden vuonna nakki ja ketsuppi.
Saivat tietää palstasta ja repeilivät ne vain. Ainakin päivän naurut heille siis sain.
👍Peukkua peliin.👍👍
🤣🤣
No minulla on aivan samanlaiset tuntemukset, että jos se yhtään lohduttaa, et ole ainoa.
No kuuntele hyvä mies niitä tosiasioita ja kertoimia
Esimerkiksi eilen. En kehtaa edes sanoa, mutta koin aivan elävästi yhteyden. Sen tunteen, että hänkin rakastaa ja haluaa ja kaipaa jne. Huomioon ottaen ajan kulun ja yhteyden, jota tosiasiassa ei ole ollut vuosiin, paitsi täällä (heh) niin kyllähän tämä on, niin en tiedä enää, mitä tämä on. Hullua. Koen vain, että elämme yhdessä vaikkakin erillään.
Juuri tuo, hyvin kuvailtu. Noin juuri tunnen. Syvän surun kautta vielä.
On tämä sen verran hullua, että ei tiedä mitä ajatella ja miten päin olla.
Sama tunne eilen ja ollut muulloinkin. Halaan häntä ja tiedän, että hän kyynelehtii niin kuin minäkin.
Yöllä erityisesti koen sitä yhteyttä. Kummaa, juuri silloin kun toinen nukkuu. Herätänköhän hänet omalla hädälläni?
Voi olla. Nytkin pitäisi olla jo nukkumassa. Huomenna aikainen herätys ja me rakastuneet täällä vain kukutaan. Jaettu mielenhäiriö….
Yritetään kestää. Hyvää yötä.
Hyvää yötä! Nuku silti hyvin.
Tähän sanoisin, että yö on aikaa kun henkimaailma riehuu. Ehkä koet yhteyden johonkin toisessa ulottovuudessa olevaan, mielesi vain kääntää yhteyden tunnettuun henkilöön. 🙂👻
Totta, näin voi hyvin olla. Saattaa olla, että olen kirottu ja sitten henget vievät minua minne haluaa, ja näin saavat minut aluksi villittyä ja sitten lopuksi tulen hulluksi.
Kiitos toivotuksesta.
Osallistun vielä keskusteluun henkien osalta… olen itse hyvin henkinen ihminen. Herkkä vaistoamaan asioita ym. En koe, että olen tulossa hulluksi tms. En pelkää sellaista, mutta myönnän tämän olevan kummallista.
Aina ilmiöitä ei voi selittää. Onko niitä, jos ei keksi selitystä? Kyllä niitä on. Itse koen, että tällä on jokin viesti minulle.
No jos haluat. 👻Tai sitten olet henkien kanssa kaveri ja hengaat heidän kanssa kaikkea kiwaa.
En yllä tarkoituksella hengaa. Naista tavoittelen, en henkiä.
Todellakin herätät. sivusta
Tulin vielä kommentoimaan tämän. :)
Huomaan, kun pulssini kiihtyy kun ajattelen oikein kovasti tai sitten se tunne tulee ihan yllättäen kun teen ihan muita juttuja.
Ei auta kun pysähtyä, hengitellä, tunne kestää 30-60 sek.
Sen jälkeen tosi levollinen olo.
Ei yllätä mua enää tämäkään.
Sama, vähän kuin jokin kohtaus… 😂 todella hämyjuttu, mutta aistin tuona aikana äärimmäisen syvästi hänet.
Sama. Ihan kun hän olisi silloin ihan lähellä, ainakin mentaalisesti. Huhuh.
Just kun joku kohtaus, sitä se on.
Varmaan sai orkut sun kuvaa katsellessa lol
Oh my god ja sydän tähän perään(miksi kukaan ei laita enää sydämiä)
I really love you.
Luuletko tietäväni, että olet ihastunut minuun?
Kyllä tämä on rakkautta, eikä ihan mitään vähäistä. Ainakin niiden yhteyskokemusten aikana luulen.
Näemmekö usein?
Millaisesta jutusta on kyse, ettei täällä väärät turhaan innostu? Voi tuo aurinkoinen kevätsää ja -lämpökin vaikuttaa
Kyllä tätä on ollut talvellakin.
Taidat vain olla rakastunut. Älä tyydy henkiseen yhteyteen. Tee asiat tosielämässä. Niin ne etenee. Varma tieto.
Rakkaushan on mielenhäiriö..taidat olla tosiaankin rakastunut.
Niin. Ehkä taas jonain päivänä. Se onkin sitten kuin menisi espanjalaisen inkvisition eteen. Täysi tutkinta ja varma tuomio.
Aika rankkaa..ei kannata varmaan rakastua jos tollanen kohtalo vastassa..keskittyy vaan omaan juttuunsa eikä katso ympärilleen. Suorittaa vaan tehtäväänsä. Niin minäkin..Suurennuslasin alla on vaikea elää elämää, pienikin väärä liike niin huonosti käy.
Pieniä muurahaisia tässä ollaan. Joku välillä käy sohimassa muurahaispesää ja homma alkaa alusta. Sooloilu ei ole sallittua.
Minä olen hullu myös. Sillä erotuksella että en edes "tunne" miestä muuta kuin pintapuolisesti vuosien takaa. Kuitenkin se yhteys tuntuu liian todelta.
IHMETTELEN miksi tässä on näin paljon vastauksia? 🤔Jos minä teen vastaavanlaisen aloituksen, niin siihen ei vastaa kukaan.
Olen kanssa miettinyt samaa ja tullut siihen tulokseen ettei täällä kukaan anonyymisti viestittele vaikk niin luulevat. Poliisit, mopojengiläiset, teinit on ainakin mun arjessa lisääntynyt kun olen kirjotellut tänne. Tänne ei kannata kirjotella tai saa ton trion vainoomaan sinua😑
Huputiti hummani tulehan, niin annan raipastani kevyesti
Minä voin vain unelmoida noin intensiivisestä yhteydestä mieheen… uskoisinpa jonkinlaiseen tunteiden telepatiaan, mutta kun ei. Reaalimaailma on reaalimaailmaa, ja reaalimaailmassa ei ole mitään yhteyttä. 😔
Näin mä hänen selän tänään!👍
Niin, omasta tilanteestani puhuin, en muiden.
On vaan haaveet. Haaveet auttaa jaksaa arjessa. Niitä ei onneks kukaan vie pois.
Olet, mene sinne komppanian eteen itkemään
Et ole sekoamassa, koska yhteys on ihan selvä.
Semmosta se on kun rakastuu. Ei mitenkään ainutlaatuista. Ihmiset rakastuu päivittäin.