Joka 30 vuoden paikkeilla vielä piirtelee ns tägejä yms tussilla seiniin jne
Lapsellista eikö ?
Mitä mieltä olette naisesta
7
193
Vastaukset
- Anonyymi
Antaa ihmisten elää elämäänsä. Julkisten paikkojen sotkeminen on kyllä ikävää. Sitä luovaa energiaa voi varmasti purkaa kauniimminkin.
- Anonyymi
Kuulostaa ihan kivalta jos ne on siistejä eikä mitään töherryksiä 🤔
- Anonyymi
Ne on semmosia töherryksiä / ivailu juttuja toisille henkilöille.
- Anonyymi
Näiden tagien putsaaminen vaan on kallista.
Sillä rahalla saisi nuorisolle jotain fiksunpaa hankittua. Mutta aivotoiminta nyt ei kaikilla vaan pelaa!
Toivottavasti joskus joutuu vastuuseen teoistaan.
Älytöntä sanoa että antaa ihmisten elää elämäänsä jos joku on niin idiootti ettei kunnioita muita, olemalla sotkematta ja aiheuttamalla muille ylimääräistä maksettavaa.
Vai kenen ajattelit maksavan nuo putsaukset??
Tuommoinen liian salliva kukkahattu tätimäinen ajattelutapa on suurin syy miksi nykyään elämänhallinta monilla on päin peetä!
Toivottavasti sinulla ei ole kasvamassa näitä agnsti lapsia.
Rajojen vetäminen tuskin meinaan onnistuisi. - Anonyymi
Vapaa sielu. Minä reippaasti yli 40:nä töherrän tänne. Mikäs siinä. Lapsellinen kai olen kun lapsiakin on.
- Anonyymi
Vai että vapaa sielu ? Jos ohella tekee rikoksiakin ja käyttää huumeita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai että vapaa sielu ? Jos ohella tekee rikoksiakin ja käyttää huumeita.
Kommentoin aloitusta. Tussin huuruja ei luokitella huumeiksi eikä lastensaanti ole kuin ympäristörikos.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71026Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981