Asuntomarkkinoiden kasvu alkanut

Näin rahalaitosten edustajat tiesivät kertoa päivän uutisessa. Ekonomistit tietävät varmasti, että käänne on käsillä:

https://www.hs.fi/talous/art-2000010457637.html

Siinä on vain se ongelma, että nämä ekonomistit ovat laulaneet samaa laulua jo parisen vuotta. No, tarpeeksi kun sama säe jatkuu, joskus osuu oikeaan.

6

655

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kapitalisti on kauhuissaan:

      ""milloin ostajan markkinat loppuvat?""

      landlordille tiedoksi, että kupla luotiin järkyttävällä 15 vuoden ylivelkaantumisputkella ja monilla eri valheilla, jotka olen teille luotellut jo moneen kertaan ("työvoimapula", "nolla"-korkojallitus).

      Yksi, joka meinaa jäädä liian vähälle, on vedättäjien "keskipalkka"-jallitus. Se oli totaali-harhautusta sekin se !!!!! Näin kusettajat peittelivät rahan valko-pesuaan, kun sopuli istui velkatiskillä pumppaamassa sitä lisää, "pesukoneeseensa" :

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18126938/no-niin-nyt-se-kaivattu-quotkeski-palkkaquot-jonka-jallittajat-kaikin-keinoin-salasi--!

      Sopulit, mokut ja kuspiät ovat jo vuosia sitten olleet hiusrajaansa myöten veloissa ja velat vain kasvavat koska vanhat jää maksamatta. Tästä syystä pankit pistivät ovensa lukkoon tai hävittivät konttorinsa kokonaan. Niitä kun ei rahanjakoon enää tarvita. Ulosottomies käy karhuamassa kusettajien "saatavia"...

      t. haans.sea

    • Anonyymi

      Tyhmät ostaa 150.000 tuhannen asunnon 300.000 tuhannella koska kaikkien pitää muutta kasvukeskuksiin,ja sitten ihmetellään kun fyrkat ei riitä ja samalla otetaan lisää lainaa uljomailta kun pitää rakentaa yhteiskunta uudelleen,infra ja tiet ja kaikki muu turha.Suomen kansa on vittu niin saatanan tyhmää porukkaa kuin myös nää saatanan kansanedustajat

    • Anonyymi

      Sota kestää vielä vuoden tai kaksi , ei kannata kiirehtiä kaupoille ...... maltti on valttia , tulee vielä "pakkomyyntejä " .

      • Anonyymi

        Sodan loppumisella ei juurikaan ole vaikutuksia suomen talouteen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      116
      1366
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      911
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      746
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      132
      697
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      607
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      565
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      499
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      490
    11. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      98
      470
    12. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      468
    13. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      467
    14. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      463
    15. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      458
    16. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      447
    18. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      413
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      410
    Aihe