Suomi tuhottava?

Nyt jo pressankin mielestä? Joukkoja lähetettävä Ukrainan sotaan? Sodan julistus Venäjälle. Varmaan heti muutama kaupunki kokee ohjustulituksen heti Venäjältä?
23346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Suomi antaa luvan pommittaa,vaikka Leningradia ja Moskovaa? Mitä tekee Venäjä,? Siilojen kannet auki ja tuhotaan Helsinki ja muuta!

Äänestä

Nuijat ei tajua mitä tuhoaseita Venäjällä on!

Äänestä

Mikä vimma nyt hankkia Suomelle täystuho??

Äänestä
  • No milloinka tämä täystuho aktualisoituu. Kolmentunnin päästäkö vai pääseekö vielä seuraavan uudenvuoden saunomiset pitämään ennenkuin täystuho osuu kohdalle.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    No milloinka tämä täystuho aktualisoituu. Kolmentunnin päästäkö vai pääseekö vielä seuraavan uudenvuoden saunomiset pitämään ennenkuin täystuho osuu kohdalle.

    Pyöri hikisenä unettomia öitä. Ei tiedä. Riippuu päättäjiemme sotakiman realisoitumisesta. Nyt ei tule palopommeja vaapuvin konein. Tulee ohjuskieskitys,joka riipase,kuin Hetken?

    Äänestä

SALE + muut NATO tiltut sotaan syyllisiä. USAN JUOKSUPOIKA.

Äänestä
  • Hellan lettas sentään trolli Pietarissa Bäckmanin frendi

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Hellan lettas sentään trolli Pietarissa Bäckmanin frendi

    Vapise luuseri. Ihan täyspäiset suomalaiset kertoo totuuden,et kestä?

    Äänestä

Sitä saa mitää tilaa.. Asijat oli hyvin ennen NATOON MENOA... Nyt kohta sota ja rahaa työnnetään Ukrainan roistovaltiolle jotta Suomen kansa kärsii. SLAVA Venäjä

Äänestä
  • No katos nyt venäläinen hehe hehe venäläinen. Meidän maa ja teidän lätti näin se vaan menee trolli Pietarissa. Tehän ootte siellä rajan toisella puolella Puten lätissä ja sen jälkeen muista että rajan tällä puolen on EU ja Euroopalaisia ja Eurooppa ja Nato ja pesukoneita ja WC PYTTYJÄ ja wc paperia ja lämmintä vettä pesuun ja venäläinen haisee ku ei oo pesukoneita ja wc pyttyjä ja wc paperia ja kananmunia ja lämmintä vettä pesuun ja venäläinen haisee ku venäläinen sika nöf nöf nöf nöf venäläinen hehe hehe venäläinen

    Äänestä

Näitä vouhakkeita sitten pitäisi vielä äänestää EU:hun. Nehän meinaa suorastaan tapattaa meitit.

Äänestä
  • Kirjoita ja ilmaiseksi kirjoituksesi niin ,että sen Suomessa Suomalaiset ymmärtävät. Nythän sen tarkoitusta ei ymmärretä mitä oikein tarkoitat

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Kirjoita ja ilmaiseksi kirjoituksesi niin ,että sen Suomessa Suomalaiset ymmärtävät. Nythän sen tarkoitusta ei ymmärretä mitä oikein tarkoitat

    Mitä nyt apukoulupudokas ymmärrät? Silmään kustu!

    Äänestä

STUBBI ON IHAN NATOPELLE

Äänestä
  • Parempi näin kuin teidän venäläisten Putte. Puten vesipää paisuu ja paisuu ja sen takia että sillä on kuppa sixi pää on paisunut ja sen kyllä huomaa ja Puten pitkäpöytä on sen takia että teidän Putte haisee. Sixi pitkä pöytä. Hajurako nääs pitää olla.....venäläinen hehe hehe venäläinen haisee

    Äänestä

Hehe niinku Suomessa Suomalaisiin toi tehoaa. No yleiskaava vaan . Katos me Suomessa Suomalaiset tiedetään wttä venäläinen hehe hehe venäläinen haisee ja räxyttää ku kylärakit. Muustakaan ei oo teistä venäläisistä. Eli nyt te kylärakit räxytätte rajan toisella puolella Puten lätissä ja tällä puolen rajaa on EU ja Euroopalaisia ja Eurooppa ja Nato.

Äänestä

Mitä joukkoja Suomi on muka lähettämässä Ukrainaan ? Mikä sodanjulistus Venäjälle on tehty ? Mitkä kaupungit kokevat "ohjustulituksen" ?

Ukrainaan ei ole mikään ulkopuolinen maa, kuin Venäjä, lähettänyt joukkoja vaikka Putin naureskellen kielsi Venäjän hyökkäävän Ukrainaan. Sodanjulistaminen on sotarikos eikä Suomi eurooppalaisena sivistysvaltiona sekä eurooppalaista kulttuuria kunnioittavana sellaiseen ala. Kaupunkien "ohjustulitus" on sotarikos josta Putin on jo haastettu Haagin ihmisoikeustuomioistuimeen vastaamaan röttösestään.

Mitenkä noin muuten teillä ulkovenäläisillä nykyään menee ? Sanotte olevanne Putinin hallintoa vastaan vaan siitä huolimatta suollatte jatkuvasti Putinin probagandaa.

Äänestä

Katsoppas missä kaikissa maissa NATO sotimassa se vasta sotarikoksia tekeekin. USAN toimesta sota Venäjä ei aloittanut hyökkäystä Atzov pataljoona. Venäjänkielisijä surmattiin 2014

Äänestä
  • NATO ei ole sotimassa ensimmäisessäkään maassa. Putin murhauttaa venäjänkielisiä, jotta saa syyn sodan aloittamiseen.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    NATO ei ole sotimassa ensimmäisessäkään maassa. Putin murhauttaa venäjänkielisiä, jotta saa syyn sodan aloittamiseen.

    No Ukrainasa ja Syyriassa ekaks,nuija!

    Äänestä

Käykö taas näin? Usa luistaa sodan? Euroopa tuhotaan ja jenkit naureskelee saarellaan?

Äänestä

Pressalla on varmaan kaksoiskansalsisuus, joten hän häippäsee toiseen maahan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt jo pressankin mielestä? Joukkoja lähetettävä Ukrainan sotaan? Sodan julistus Venäjälle. Varmaan heti muutama kaupunki kokee ohjustulituksen heti Venäjältä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu