Lestadius oli antikristus laiton uskovainen

antikristus opettaa ja sitä opetetaan koko ajan menee oppi päin helvettiä enempi ja enempi raiskataan lapsia ja mitä muuta se laiton tekee pelkurin henki jolla ei ole mitään vastuuta ikäänkuin joku evankeliumi vapauttas vastuusta hyi helvetti vai että omalle tunnollle rauha ei ainakaan jumalan laittomuuden rauha
2212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lestadius oli Jumalan mies, Jeesuksessa, mutta kun tulivat nämä "oulun miehet", kaikki pantiin pussiin, joka oppi Lestadiuksella oli, ja heidän oppi oli "vain Me" sekä tupakoinnin vieminen ihmisille, sekä lastenteko pakko, -50 luvulla.

Äänestä
  • Yhdyntä on srklaiselle saatanpalvontarituaali

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

antikristus opettaa ja sitä opetetaan koko ajan menee oppi päin helvettiä enempi ja enempi raiskataan lapsia ja mitä muuta se laiton tekee pelkurin henki jolla ei ole mitään vastuuta ikäänkuin joku evankeliumi vapauttas vastuusta hyi helvetti vai että omalle tunnollle rauha ei ainakaan jumalan laittomuuden rauha

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu