Tietääkö yksikään valkeakoskelainen...

Anonyymi-ap

... mitä on asiallinen käytös ja kohtelias kommentointi. Tämä saitin perusteella ei yksikään.

20

520

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tekjjähän näyttää todella heikkoIahjaiselta ja vähä-älyiseltä Iuuserilta.

      Kulkee ilmeisesti geeneissä.

    • Anonyymi

      Näyttää siltä, että ainakin osaa valkeakoskelaisista vaivaa ns. tehdasyhteisösyndrooma. Työpaikka on eräänlainen suljettu yhteisö, jossa muutamat vahvat yksilöt määräävät hyväksytyn ajattelutavan. Vieraita ajatusmalleja ei suvaita ja niinpä monen maailmankuva on kehittynyt varsin suppeaksi.
      Dikotominen ajattelu on yleistä ja niinpä noissa yhteisöissä vaihtoehtoiset ajattelutavat kuolevat hyvin nopeasti.
      Vaikka ajat ovat muuttuneet ja muutos on jo käynnissä, niin joillekin tottumus on toinen luonto ja ajatusten muuttuminen ottaa aikaa.
      Olen asunut yli kolmekymmentä vuotta tuollaisella paikkakunnalla ja avarampaan maailmankäsitykseen tottuneelle se oli todella vaikeaa aikaa.

      • Anonyymi

        Tämä Valkeakoski synkrooma levisi jo 70 luvulla ympäri maata .
        Meidänkin kylään ilmestyi valkeakoski-taustainen perhe joista ei ole ollut kuin mieliharmia .
        Narsisteja ja luonnehäiriköitä koko suku .
        Isä vanha linnakundi , lapset perseaukisia pikavippaaja - luusereita ja siivelläeläjiä .äiti kuin lentoon yrittävä. , sulkasatoinen kalkkuna , ...🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🇫🇮


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä Valkeakoski synkrooma levisi jo 70 luvulla ympäri maata .
        Meidänkin kylään ilmestyi valkeakoski-taustainen perhe joista ei ole ollut kuin mieliharmia .
        Narsisteja ja luonnehäiriköitä koko suku .
        Isä vanha linnakundi , lapset perseaukisia pikavippaaja - luusereita ja siivelläeläjiä .äiti kuin lentoon yrittävä. , sulkasatoinen kalkkuna , ...🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🇫🇮

        Samaa olen kokenut näiden koskista muuttaneiden taholta, kaikki tuntemani ongelmaisia ihmisiä, viinan käyttö suurta, keskinäisiä kovaäänisiä riitoja, toisten haukkumisia yms.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samaa olen kokenut näiden koskista muuttaneiden taholta, kaikki tuntemani ongelmaisia ihmisiä, viinan käyttö suurta, keskinäisiä kovaäänisiä riitoja, toisten haukkumisia yms.

        Ihminen valitsee omanlaisen seuransa , eli kerrot tuossa hyvin itsestäsi ??


    • Kirjoituksista vain pieni osa on meidän koskilaisten laatimia. Aggressiivisimmat kirjoittajat ovat muualta Suomesta.

      • Osallistun mielelläni keskusteluihin jatkossakin.


      • Kaikki kuolee aikanaan. Minun aikani ei ole vielä täyttynyt.


      • Anonyymi

        Ainahan juoruilijat on tietävinään parhaiten. Se on luonnevika


    • Anonyymi

      Tälle palstalle on tullut viimeisen 4 päivän aikana enemmän viestejä kuin edellisen 4 vuoden aikana.

    • Anonyymi

      Nämä Valkeakoski-palstan tekstit ovat järkyttävää luettavaa!!
      Toki tapahtunut on ymmärrettävästi järkyttänyt ja herättänyt erilaisia tunteita, mutta
      Nämä vihapuheet ja kuoleman-toivotukset tekijälle ja hänen vanhemmilleen ovat surullista ja ala-arvoista vihapuhetta.
      Kertoo kirjoittajien pahasta olosta kaiken kaikkiaan.

      • Anonyymi

        Kyllä


    • Anonyymi

      Aloittajan mielestä tämäkin rikos pitäisi " vaientaa kuoliaaksi "--
      Pitäisi vain aloittaa Valkeakosken - Hyssyttely !
      Jopa hyväksyä rikos , koska se kuuluu elämään !
      - Perustaa Valkeakoskelle , parhaaseen markkinapaikkaan. - KUKKAHATTU-myymälä

    • Anonyymi

      Pikku-stadin KUKKAHATUT kukoistaa aloituksesta ❗

    • Anonyymi

      Pikkukaupungissa tyhmempikin tuntee olevansa RUUNEBERG, kun pääsee avautumaan nettiin. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤢🤣

    • Anonyymi

      No miksi jokaisen pitäisi olla asiallinen jos asia kiukuttaa oikeasti ?

    • Anonyymi

      Tekijä on nuori poika joka sekoitti päänsä päihteillä .En sano että hyväksyisin teon .Vastuuseen myös ne huumediilerit jotka tälle möi aineita jo kun oli vasta 15v.Monenko nuoren pään ja elämän huumeet tuhoaa .Toivon että poika saisi apua ongelmiinsa ei vankila paranna häntä eikä tuo uhria takaisin vaikka hän istuisi 100v .Uhrin perheellä kauhea menetys mutta on myös tekijän äidillä .Toivon voimia molempiin perheisiin .Toivon tää nuori miehen alku saisi elämän oikeille raiteille kun vankilaan varmaan joutuu ja saisi päihteet pois elämästään .

      • Anonyymi

        Tunnet varmaan perheen?


    • Anonyymi

      Tietääkö aloittaja väkivallan kasvusta mitään ?
      O nko aloittaja päivittänyt itsensä vuoteen 2024 ?

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2088
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1705
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1476
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1226
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1024
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      968
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      855
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      33
      814
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      789
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      733
    Aihe