Kuinkahan monta kertaa olet joutunut puistamaan päätäsi vuokseni? En ihmettelisi ollenkaan, enkä moittisi siitä, että pitäisit minua toivottomana tapauksena. Ja varmaan myös kauhistuksena, jota pitää karttaa ja varoa. Katsos kun en ymmärrä, että yritän mahdotonta, vähän kuin traktorilla kuuhun. En ole terve, etenkään sydämestä. Olen rakkaudesta sairas. Olen näet hulluna sinuun ja tauti etenee huolestuttavasti pahempaan suuntaan, kaipuu on kuin kehon kramppeja ja vavistuksia. Päässäkin viiraa, joten ymmärrän hyvin huolesi. Olen haaveitteni vankina ja käsitykseni meistä on irronnut ajat sitten todellisuudesta, mutta eniten olen suruissani siitä, että olet kuin pysyvästi poissa elämästäni. Olen menettämässä kaiken toivoni. Joten jos näet minut, ymmärrän hyvin, jos juokset henkesi edestä karkuun. Vaikka kyllä minun täytyy se tunnustaa, että silloin sydämeni itkee, kuten se tekee sitä joka päivä muutenkin, mutta silloin vielä raskaammin. Olet minulle aivan liian rakas.
Eräs parantumattomasti sairas
Eräs parantumattomasti sairas
Vastaukset 22
Vanhimmat
Eräs mies kovin ihana ja useinkin mielessä…
Minulla eräs J nainen, ihana, mielessä
saispa sua esim niinku nytte
Nainen, jätit nyt vastaamatta tähän.
Eipä näihin täällä tule vastattua juuri ollenkaan.
Harvakseltaan käyn lukemassa ja nämä pitkät epistolat ovat raskaita lukea illan päälle.
En karta, varo enkä ole huolissani. Mistä syystä juoksisin karkuun yhtään ketään. Ei ole tapanani.
Aapeelle kaikkea hyvää.
Varmaan jätin kun en nähnyt kun vasta nyt.
Enkä tätä enempää vastaakaan.
Minulle kelpaisi juuri noin hullunhauska mies ❤️ olen nähnyt kun hän kiitää kuin herhiläinen niin että tuskin katse edes pysyy perässään.
Siellä missä häntä oikeastaan vaan näen, olen aina iloinen kun ilmestyy. Päivä on ikäänkuin pelastettu.
Kyllä minä tunnen aivan samoin kuin hänkin, siitä ei kahta sanaa.
Jos hän siellä mäellä tai missä nyt tällä hetkellä on.. näkee tämän, niin toivon että me taas joku kerta nähdään kun ollaan siinä paikassa..
Nyt en enempiä tänään kirjoittele, vaan toivotaan hänelle hyvää ja rauhallista unta. Minä ajattelen sinua siihen asti kun nukahdan ja toivon että unessa me kohdataan 💞
Nuku hyvin sinä jonka viimeinen... on minun ensimmäinen 😉
Toivotaan, että kohdataan. Monet kerrat olen unta sinusta nähnyt. Mieluusti kohtaisin irl, ja keskustelisimme kaikesta maan ja taivaan väliltä.
Nuku hyvin nainen, jolla on huippu-urheilijan vartalo. 🤭
En kertaakaan
Voi ihana. Toinen lemmensairas ilmoittautuu.
Tähän ei ole lääketieteellistä parannuskeinoa, vain kaivatun läheisyys pystyy parantamaan.
Parannellaan toisemme rakkaudella, hellyydellä, hyväilyllä, katseilla, hiljaisuudella, hyväksymällä, rakastelulla, suudelmilla, läsnäololla.
Rakastan sinua niin paljon.
Hyvää yötä vielä. Seikkaillaan toistemme uneen
Rakkaus on sokea, mutta avioliitto palauttaa näkökyvyn.
Olen ollut rakastunut. Se on mielenhäiriö. 😀
No mullapa on vain nopea askellus. Karkuun en sinua juoksisi. Tule luokseni sillain kunnolla näkyvästi ja jos suinkin pystyt niin (viuhdo käsillä että huomaan varmasti!! ) ..sitten tiedät mitä ajattelen Sinusta
JÄTÄ RAUHAAN STALKKERI!!!
Onko sinua häiritty?
AP olen hyvin surullinen nainen, olen ollut sitä jo vuosikausia.
Olen myös suorapuheinen vaikkakin yritän aina välttää konflikti tilanteita.
Sinä et voi saada minua koskaan tähän on useita vakavia syitä.
Kaikki ei johdu kuitenkaan sinusta siitä millainen olet vaan myös siitä mitä minä haluan elämältä, näiltä viimeisiltä vuosilta joita toivottavasti on jäljellä monia vielä?
En katso olevani selitysvelvollinen sinulle en kaikille ihmisille, koska tämä on minun asiani eikä tämä kuulu muille ihmisille.
En koskaan ajatellut tosissani, että minun on harkittava ihmissuhdetta joka tuo turvan ja myös sen mitä kipeimmin tarvitsen.
Koska mielestäni ei ole oikein panna ketään ihmistä sellaiseen tilanteeseen jossa hänen on pakko olla kanssani.
Minä viihdyn yksin ja hallitsen kaikki hommelit, mutta en halua elämääni ihmistä ketä täytyisi passata, opettaa, ylipäänsä ihmistä kehen minulla ei ole mitään tunteita. Sinä et merkitse minulle mitään eikä ole ketään toistakaan joka merkitsisi minulle sen kummempaa.
Tavallinen parisuhde ei onnistu koska en näe sitä mahdollisena rehellisyyden vuoksi.
Jos joudun tekemään erään ratkaisun, joka ei miellytä itseäni.
Et tule näkemään minua enää koskaan, koska tämä on parhaaksesi.
Sitähän minäkin olen ja vielä nautin jos joku sitä ihmettelee
No hitto jo monesti ja niska kipeä siitä.
No onhan tässä monenmoisia sattumuksia ollut ja monenlaisia ajatuksia sinun suhteen on minulla ollut ja herännyt ja varmaan mielestäsi olet jo menettänyt kasvosi edessäni monta kertaa.. mutta mitäpä noista, olet tosi tosi hauska ja mukava tyyppi kaikesta huolimatta :D ! Tuot mukavaa piristystä iltoihini silloin harvoin kun nähdään :DD mutta yhtä hyvin kuin minä, niin sinäkin tiedät ettei meistä voi kavereita enempää tulla. Flirtti on silti kivaa!
No kun näkis illalla, kun edes näkis joskus, mutta harvassa ovat ne kerrat, ja silloinkin vilaukselta. Nainen on tästä eittämättä hyvillään, että voi säilyttää mielenrauhan.
Mitä sinä sitten sairastat? Tuleeko lähtö jo?