On sama kun Marinin. Vastakkainasettelua ja vihanlietsontaa. Marin hävisi ja pakeni hillotolpalle,enkä usko Lindtmanin onnistuvan yhtään paremmin,vaikka onkin NYT ylivoimaisessa johdossa kyselyissä. Demarit ei tule olemaan suurin puolue seuraavissa eduskuntavaaleissa.
LINDTMANIN TAKTIIKKA
Anonyymi-ap
28190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Pojan pitää uhota isoäitivaimolle, jotta tämä ei lähde aikuisen miehen perään.
Kylläpä yritti olla polleaa...
En nyt oikein ymmärrä? Eihän tässä Lindtmanin tarvitse tehdä mitään? Tämä hallitus syöksee ihan itse Suomen tuhoon!
Mitä Sanna Mariniin tulee, ei Suomessa ole yhtä valovoimaista ihmistä olemassa.
Valitan Purran alahuulet eivät kelpaa!
Marin😂😂😂😂😂😂😂
Tyttö ei tiennyt mitä oli kymmenien miljardien ero kymmeneen euroon. Siinä oli Marinin saldo. Miksi Marin on nyt suosittu on se että maksoi Suomen konkurssi rajoille lahjoittamalla miljardeja omaan tulevaisuuteen. Nyt on kassatätillä hyvin pullat uunissa. Kansan 10.000 ääntä ei riittänyt kun ei päässyt jatkamaan siihen mihin hän lopetti. onneksi. Nyt pitää olla silmä tarkkana ettei Lintmanni pyri samaan. Samaat elkeet täsmälleen. Kansan maksattajat
Ai mitä valovoimaa?? Ei nuoruudella ja bilettämällä maata hoideta ja onneksi äänestäjät sen tajusivat. Lintemanni ei biletä,mutta politiikka on samaa,enkä myöskään usko äänestäjien loppupelissä sosialismia haluavan..
Sannahan ei juuri puheenvuoroja pitänyt ... vai pitikö yhtään ?
teatteri Koronasta riitti juttua yllin kyllin. Pisti koko Suomen kiinni piittaamatta yrityksistä. WEFn porukkaa kun on niin yhtyi täysin tähän yritysten varsinkin pienten alasajoon. Josta ei vieläkään porukka ole selvinnyt. Nyt nämä konkurssikypsät yritykset WEFn johdolla imetään loppuun korottamalla energian hinnat ja verotukset ylös että päästään eroon näistä. Suunnitelma maailmanlaajuinen on hyvässä aikataulussa tässäkin asiassa. WEF tämän maapallon sekä järjestyksen laittaa sinne minne on koko tämä agenda suunniteltu
VEROJA,VEROJA,VEROJA,Ei Suomi verottamalla nouse,eikä ole rahaa olla globaali sosialitoimisto. Jos sdp olisi kauhuskenaariossa pääministeri puolue,niin duunari saisi tuta kun verotus nousee,jotta voidaan elättää ulkomaalaisetkin,ei käy minulle..
Ei käy minullekkaan...
Siksi Persut voittoon! 🇪🇺
Mikään maa tällä planeetalla ei ole korjannut talousongelmiaan veroja nostamalla.
Siinä mielessä hieman pettynyt Orvon toimintaan.
Toistaiseksi.
Ei ole hallitus nostanut työn verotusta,ja se jos mikä on tärkeintä...Yrittämällä maa nousee,ja suomalaiset ovat vauraampia kun koskaan. Vaikeita päätöksiä on tehty,mutta suurimmat valittajat on vuosi vuoden jälkeen tukien varassa elävät,ja siihen ei ole varaa,vaan KAIKKIEN terveiden työikäisten on tehtävä töitä..
Näinhän se pitäisi olla,, mutta kun nuo SDP/vihreät/Vasemmisto/keskusta on näitä elätettäviä vaan haalimassa Suomeenkin ..
Siksi valintani on Persut! 🇫🇮
Tutki WEF niin huomaat mihin tässä mennään. Ei tuota kukaan pysäytä. Jäsenet hoitaa hommat maaliin saakka
Purra on vaan niin oikeassa Suomi ei vaan pysty elättämään lisää maahantulijoita,kun ei pystytä edes hoitamaan omia vanhuksia ja sairaitakaan. Demareille ei oman kansan terveydellä ole väliä,kunhan vaan pystyvät toteuttamaan omaa ideologiaansa hinnalla ei väliä...
Ei tässä olekaan tarkoitus hoitaa vanhuksia. Toivotaan että maapallolta häviää porukkaa. Etkö näe tätä teatteria läpi. Tämä on suunnitelma. SOTE ym on feikkiä, missä ei hoideta vanhuksia. Niistä pitää päästä eroon. Tuolla kyllä voi voi, mutta systeemi on se joka määrää halusi hoitajat mitä tahansa. Jos ei eka Korona piikki tappanut niin lylätään lissää piikkiä niin onnistuu
Neliskanttisella päällä ei vaan pysty tekemään vielä sakset kädessä mitenkään isompia talouspoliittisia ratkaisuja vaikka kunka persu huutaisi😩!
Älä kommentoi, jos et vassarivtajua taloudesta mitään! 🇨🇳
Suomalainen kapitalisti on typerä. Heti kun firmalla menee hyvin, se myydään ulkomaiseen omistukseen. Juuri kun olis varaa kehittää,tehdään tili. Täällä on norskit ja hurrit ostoksilla, kun saa hyvää halvalla. Voitot ja verot valuu pois maasta. Sen jälkeen tuotanto siirretään pois Suomesta.
No, hallitus on myös samalla linjalla, kuinkas muuten kun porvarit on vallassa. Finavia,VR ym.ym. myyntilistalla.
Suomalainen vasemmisto se vasta tyhmä on!
Pohjois-Korea on laitavasemmiston ihannemaa, koska kommunismi juuri sitä mitä siellä toteutetaan! Tällaisten kanssa SDP ja muu vihervasemmisto haluaa olla kimpassa EU:ssakin! Ei kiitos! Ääni Kokoomukselle tai Persuille, niin EU:sta ei tule uutta kommunistista Neuvostoliittoa! Venäjäkin on uudelleen matkalla kommunismin tielle Putinin politiikan takia! Siksi EI ääri-laita vasemmistolle!
Painukaan Pohjois-Koreaan nauttimaan ihannoimastanne kommunismista!
Persut on paniikissa, olkitukkaista puheenjohtajaansa myöten. Ei auta valehtelu, ei v*ttuilu, ei ylimielisyys, ei kokkareitten rypyn nuolenta -> sen on persut luiskaa pitkin alamäkee nyt.
Purra on rautaa ja peittoaa punavihreät kaikilla mittareilla. Kokoomuksen ja perussuomalaisten yhteistyö on vertaansa vailla . Demareita ei vallan kahvaan kaivata .
Prosentit laskee kuin lehmän häntä ja sinä se jaksat uhota 😢😥😢
Prosentteja ollaan päinvastoin nostamassa,eiks kauppohin ole tulemassa väkevämpää olutta. Persujen kannatus tulee myöskin nousemaan,ja on eduskuntavaaleissa yli 20 pinnaa. FAKTA.
Kaljoissa kirjoitteleva persu ei saa persusta ylös edes penkistä.
wwww