Polttoaineletku, Mercury, töhnää letkun sisällä

Onko noissa Mercuryn omissa polttoaineletkuissa jokin muovipinnoitus sisäpuolella vai mistä tulee bensan sekaan pieniä muovinpalasia? Muovinpalasilta ne ainakin näyttävät suodattimessa.
5278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Oma alkuperäinen Mercury letku on nyt 18 vuotias eikä sieltä mitään murusia tule. Käytän 98E bensaa.

Äänestä
  • Iän perusteella se olisi silti syytä uusia ennenkuin ongelmia tulee. Ainakin varakappale kannattaisi olla mukana.

    Äänestä

Tuskin on letkusta.

Äänestä

Voi olla polttoaineesta peräisin olevaa töhnää putken sisälöä

Äänestä
  • Ainakin Jonsered moottorisahan kaasutin meni täysin tukkoon juurikin tuon 95 bensan käytön takia. Pitkään käyttämättä olleen sahan kaasuttimeen muodostui ilm. bensasta peräisin olevaa oranssin väristä hartsimaista ainetta. Suuttimen reikä ja pari muuta tiehyettä meni tukkoon.
    Pienkone bensalla vastaavaa tautia ei ole ilmennyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko noissa Mercuryn omissa polttoaineletkuissa jokin muovipinnoitus sisäpuolella vai mistä tulee bensan sekaan pieniä muovinpalasia? Muovinpalasilta ne ainakin näyttävät suodattimessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu