Olen pyytänyt keittiöstä tarjouksia eri firmoilta. Ja siis myös Vantaalaiselta Kodin Mittakalusteelta. Onko kellään kokemusta firmasta? Samaa tavaraa ainakin myyvät kuin muutkin firmat. Minkälaista palvelua? Entä asennuspuoli? Onko toiminut?
Tarjous oli ainakin edullinen..Pitääpä harkita.
Kodin Mittakaluste VMK oy
9
8351
Vastaukset
- Tiina
Firma jossa työskentelen tekee yhteistyötä KMK:n kanssa ja voin sanoa että todella rehtiä porukkaa. Melkein voisin sanoa että minkään muun firman kanssa ei yhteistyö sovi yhtä mutkitta :)
Suosittelen heidän kanssa asioimista. - emppu
Keittiön hankinnasta ei vielä ole kokemusta VMK:lta, mutta komeroista kyllä. Uusimme taannoin kaikki asunnon komerot, ja olemme tyytyväisiä. Palvelusta voi sanoa kerrankin positiivista palautetta: mitään ei tyrkytetty, annettiin asiallista tietoa (mm. myös eri vaihtoehtojen negatiivisista puolista) ja huolellisesti mietittiin komerot sen mukaan mitä juuri meidän perhe tarvitsi. Kaupantekoon heillä on suora, asiallinen asenne ja sopimukset, hinnat, aikataulut ym. pitivät paikkansa. Kaiken kaikkiaan hyvä kokemus -suosittelen. Pyysimme muuten myös tarjouksen keittiöstä, minkä hankinnan sitten päätimme siirtää parin vuoden päähän. Myyjä totesi tyynesti, että "kyllä tämä hinta pari vuotta voimassa pysyy, hankitte sitten kun teille suunnitelmiin sopii".
- Hinnoissa
Kun voi tehdä tarjouksia mitkä pari vuotta voimassa.
- emppu
Hinnoissa kirjoitti:
Kun voi tehdä tarjouksia mitkä pari vuotta voimassa.
Hintavertailua on tietysti tehty muidenkin toimittajien kanssa - silti valitsen ko. liikkeen hyvän palvelun takia, sillä myös hinnaltaan tarjous oli kilpailukykyinen.
- kokemus 3 x
Olemme hankkineet 3 keittiötä mittakalusteesta ja jokainen on onnistunut aikatauluja myöten.
Voin suositella- mää
vaikka keittiö on ollut jo puol vuotta valmiina... Ripeitä kavereita?
- keittiöhai
mää kirjoitti:
vaikka keittiö on ollut jo puol vuotta valmiina... Ripeitä kavereita?
Sain parhaan ja edullisimman tarjouksen VMK:sta ja palvelu on ollut todella joustavaa! Sinä, joka et ole saanut tarjousta: oletko kysellyt perään? Ehkä esim yhteystiedoissasi on ollut jotain hämminkiä?
Luultavasti otan kodinhoitohuoneen kalustuksen ynnä kaapit samasta paikasta. Asioiminen on niin helppoa! - piukkis
paljonkohan asenuksen hinta on kun toimitus on kuitenkin ihan osissa?
- köökki
Me olemme hankkineet.sieltä makkareiden kaappeihin ovet sekä peiliovikaapiston eteiseen ja olemme erittäin tyytyväisiä kaikkeen. Miellyttävää palvelua. Nyt suunnittelemme keittiön hankintaa sieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1518224KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4277279Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693743Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521463412Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092904Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään472438- 1261966
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231823Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv351629Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801488