Helsinki aikoo kilpailuttaa Asema-aukion tolpan, vain kaksi parasta jää tolpalle. Jokohan sen jälkeen asiakas uskaltaa ottaa taksin Asema-aukiolta?
Asema-aukion kilpailutus
6
353
Vastaukset
- Anonyymi
En olisi uskonut että markkinataloudessa näin rajoitetaan kilpailua.
- Anonyymi
Sinne tulee kaksi välitysyhtiötä todennäköisesti Taksi Helsinki ja Lähitaksi. Kummallakaan yhtiöllä ei ole yhtään taksi-autoa, eikä yhtään kuljettajaa. Ajoja ajavat yrittäjät ja heidän työntekijät, joista kukaan ei tiedä mitään. Facebookissa on mm. video, jossa Lähitaksin kuljettajat varastavat autoista taksivaloja. Kuljettajina ja yrittäjinä on mm. kielitaidottomia mamuja.
- Anonyymi
Kaksi välitystä, jotka ovat lahjoneet kaupungin henkilökuntaa. Yleinen tapa voittaa kilpailutus on sopia ilmaisista taksimatkoista sopimuksen keston ajaksi päättäjien kanssa.
- Anonyymi
Tappiin kilpailutettu hinta vähennettynä puomimaksulla. Pääasia että välityskeskuksen työntekijöillä kk palkka juoksee...
- Anonyymi
Ei kannata ajaa tuollaisten paskavälityksien paskakyytejä paskahinnoilla.
- Anonyymi
Siellähän sählää sekopää Vartiainen kaiken. Äijä on tyhmä kuin saapas. Säälistä päässyt eteenpäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352206
- 841293
- 561288
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...351215- 631171
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39884Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122769- 31721
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21572Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565