Kaakamon ikääntyvä säälimissi tyrkyttää taas roikkuvia utareitaan ja ulisee, että kulunut vuosi oli hänelle kaikkien aikojen raskain. Ilmeisesti viittaa ainakin taloudelliseen alamäkeensä. Kannattaisikohan laskea 1 + 1 ja myöntää, että olisi kannattanut valita seurustelukumppani vähän järkevämmin. Vastoinkäymiset kun alkoivat koko lailla samoihin aikoihin kuin tämä lemmikkisomeli ilmestyi kuvioihin.
Sara siepin kaikkien aikojen raskain vuosi
Anonyymi-ap
17407
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Onneksi, siis onneksi on Pariisin olympilaiset
Minäkin odotan olympialaisia.
Naiset tuovat mitalit.
Aloittaja on persu pohojoosesta?
Rastinen kirjoitus ja siitä tietää että on persu. Sitä ei viitsi sanoa että mistä tietää että on pohojoosesta.
.siis rasistinen aloitus...
On muuten ollut hieno ilma, aurinko paistaa ja 27 astetta mittarissa!
Tämä aloituksen tekijähän on lähinnä kiinnostunut eläinten utareista ja yleensäkin eläimistä. Asuu pikku torpassa perähikiällä, ei pysty liikkumaan ja kuolaa julkkisnaisten instakuvia. Säälittävä 🤡
Eipä ne muut taida nyrpeän Siepin perään kuolatakkaan.
Jäin ihmettelemään mikä on ollut niin raskasta, että raskain vuosi ikinä?
Lomia, juhlia, matkoja, hotelleja, rahaa, somettamista, oma asunto ja mökki, miesystävä, uusi auto, ja vanhemmat apuna ja tukena.
Mitä vielä puuttuu Saralta?
Sara nauttii syntymäpäivästään Helsingissä hotellissa. Asuu Helsingissä, menee hotelliin Helsinkiin. Mikä idea? Vaikka ilmeisesti onkin syntymäpäivälahja, niin outoa silti.
Miksi ei vaikka Porvooseen, Espooseen, Vantaalle, Tammisaareen, tai Hankoon, jos ei pidemmälle uskaltaudu. Samoilla kulmilla pyörii missä asuu.
Hotellissa henkilökunta tuo syömiset huoneeseen, kotona Wolt tai Foodora.
Televisio löytyy sekä hotellissa, että kotona.
Vessassa ja pesulla kuitenkin pitää käydä itse.
Hänhän on harrastanut näitä hotellilomia Helsingissä ennenkin, joten hän voisi joskus avata enemmän sitä perusajatustaan siinä.
Voihan sitä aina olla sisäisesti rankkaa, vaikka ulkoisesti hulppeat puitteet?
En kyllä keksi tympeämpää tapaa viettää lomaa kuin hotellihuoneessa Kardashianeja katsellen. Tuo koko perhe alkaa muutenkin olla auttamattomasti out lukuisten viime aikojen kohujen ja floppien ansiosta. Nuoret ei ainakaan näitä enää fanita.
Ikää alkaa olla tällä pirkolla sen verran jo. Muut menneet eteenpäin niin kyllähän siinä rupeaa sapettaa.
Aijaijaa, kyllä nyt niin jotakin sapettaa…
Epävarmuus tietenkin koska yritystoiminta teki jyrkän notkahduksen ja ei tietoa miten ja milla tavoin alkaisi muuttaa toimintaansa tulevaisuudessa. Koulutus olisi kyllä hyvin tärkeää, tai edes kävis kursseja jos joku ala alkaksi häntä kiinnostaa .
Ulkonäöllä ei enää paljon tienata tuloja, no rajapyykki ehkä tulee jo muutaman vuoden kuluttua vastaan. Nuoret ovat etusijalla ainakin jos on kysymys yksistään vaatemallin töistä kysymys.
Minä keskituloisena kunnioitan tuota Sara Siepin busineksen tekoa. Viimeisen neljän vuoden aikana yhden henkilön firmansa liikevaihto yli 1,6 miljoonaa euroa! Todella hienoa ja harva pystyy some-yhteistöiden kautta samaan. Ja kyllähän tämä saa kateutta aikaan, senhän jo näkee tuosta aloituksesta. Miksi muuten joku kirjoittaisi noin halventavaa tekstiä.