Olisitpa lähelläni, mutta et enää ole ja se johtuu minusta. Sinulla on elämä, minulla on elämä. Eri elämät, ei ole enää yhteistä aikaa tai mitään näkemisiä. Voi kuinka kumppaniksi sinut tunsin. Täytyy kyllä myöntää että vuosi oli äärimmäisen raskas. Sinä helpotit sitä. Huomasin että sinua harmitti kun lähdin. Se oli pakko tehdä, kynttilä paloi molemmista päistä ja näin se sammui. Joskus on ajateltava itseään ja sitten muita. Rakkaus, piilossa se säilyy vaikka en enää nähdä.
:🪩)
:🪩)
Vastaukset 30
Vanhimmat
kaunis viesti!!! tuntuu hämmentävän hyvältä puristaa elämäniloa pursuava nainen rintaansa vasten. Rakkaus ei kuole koskaan, jos se on päässyt syttymään se odottaa hetkeänsä leimahtaakseen uudelleen kuin räjähdysmaisesti syttyvä tuli, himoiten elämää, rakastaen maailmaa. Rakkaudessa parasta on hetki, kun kumppanuus on edennyt tasolle jossa selkäkirjoituksen arvuuttelun tulos on rakas.
https://youtu.be/QinvA0hEjq0
Se on kyllä niin että jos antaa itsestään paljon saa takaisin monin verroin. Olisin halunnut antaa enemmän. Muistoksi jäi vain. ○ Minulle ei mitään.
Vastaan, koska kertomuksessa jokin osuu omaan itseen. Siispä kirjoitan kuin hänelle, jota ajattelen.
Näin, että hänellä oli todella rankkaa. Huomasin hiljaisen kärsimyksen niin monissa asioissa…
Olen kuitenkin eri mieltä, että kaiken päättyminen olisi johtunut pelkästään hänestä. Rukoilin, etten tekisi mitään harkitsematonta hänen kanssaan. Kaikki menikin juuri niin kuin rukoilin. En olisi voinut vastustaa häntä. Olin niin ihastunut.
Oli harmi, etten koskaan saanut kokea hänen sanojaan siten kuin hänen ajattelin vastaavan. Minulle jäi kaipaus, joka sullottu pulloon ja korkki kiinni 🍾
En usko, että tulee enää ikinä toista mahdollisuutta.
Jokaisella on syynsä, mutta vaikea ymmärtää, jos on ihastunut, haluaa samaan aikaan nähdä, rukoilee kuitenkin, ettei mitään tapahtuisi.
Näin hän valitettavasti teki, se olisi voinut olla jotain. Mutta sitten siinä ei ollut enää mitään. Olen tottunut siihen että en saa mitä haluan ja minua voi moittia loputtomasti. Yritän loppuun asti, en luovuta. Tällä kertaa luobutin, kun oli pakko, kuppi olisi mennyt nurin.-ap
Kyllä sen ymmärtää sellainen ihminen, joka on parisuhteessa ja on lapsia. Sellainen, joka ei lainkaan ajattele ko. asioita on mielestäni rakkaudeton.
Asioilla on tapana järjestyä. Toki ajattelen niitä ja paljon, mutta en ole onnellinen nyt. Ehkä tulevaisuudessa. -ap
Ehkä koko asiassa oli ongelmana se, ettei kommunikointi ollut suoraa ja henkilökohtaista. Lähestyttiin jostain sivusta, huomaamattomasti ja ehkä joku rooli päällä. Epäsuoruus johtaa yleensä epämääräiseen lopputulokseen.
Kaikella on tarkoituksensa… tiesin, että eräät asiat myös lohduttavat häntä. Olisin itse halunnut niin monta kertaa tehdä niin. Lukuisia kertoja.
Toinen asia oli se, että olin todella hajalla itse myös. En pystynyt siinä vaiheessa ajattelemaan selkeästi enkä ymmärtämään sitä, mitä tapahtui. Menin totaalisen sekaisin monesta asiasta. Yritin saada hänet huomaamaan minut typerillä tempuilla ja toisaalta yritin olla huomioimatta häntä. En enää tiennyt, miten voisin olla aito itseni. Oli niin paljon puhumattomia tunteita ja tilanne oli kaikin puolin raastava..
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂no lohduta nyt oikeaa henkilöä
Kommunikoinnin olisi pitänyt olla suoraa jo viisi vuotta sitten! Enää en halua kommunkoida yhdenkään sellaisen kanssa jonka nimen tiedän!
No tässä on monta lusikkaa sopassa…
Ne temput muistan. -ap
Lopputulos oli todella epämääräinen. -ap
Anteeksi. En ikinä olisi halunnut olla sellainen, mutta ei sunkaan temput mitenkään mieltä ylentäviä olleet. Mitä oikein meinasit?
Minä en mitään temppuja tarkoituksella tehnyt, anteeksi jos loukkasin. -ap
Saat anteeksi. Voidaan tätä dialogia jatkaa tuntematon tuntemattomalle, mutta menen kohta nukkumaan.
Onnettomia sattumia, onnettomia ihmiskohtaloita. Onnellista unen näköä 🪷
Mitkä asiat olisi laihduttanut? Sivusta
*Lohduttanut. Tyhmä puhelin.
Hyvää yötä.
Naiset.
Sen kai voin sanoa, etten ole keneenkään ikinä ihastunut näin pitkäkestoisesti ja intensiivisesti näkemättä vuosiin.
Sivusta 😘
Minä haluan tanssia 60+ miehen kanssa. Se olisi yksi niistä yhteisistä harrastuksistamme!
Minä haluan oppia tanssimaan samarytmisesti naisen kanssa, joka sitä aikaisemminkin ehdotti.
En ole tanssimista hänelle ehdottanut, vaikka varmasti olisi mukavaa.
Mmmh.. tanssittaispa yhteinen elämä läpi
Good night
Milloin teidän tiet erkani? Viestissäsi on nimittäin jotain tuttua, mutta taitaa olla vain palstaharhasta kyse.
Vajaa viikko sitten.
Voisi olla osittain kuin omasta "kynästä". Meillä katkesi vuosi sitten. Sivusta