Jäsenyyden voi katkaista koska tahansa kirjallisesti ilmoittamalla: jasenrekisteri(at)taksiliitto.fi tai soittamalla: 020 7756 800.
Taksiliitto on kuluttajien liitto, joten yrittäjien kannattaa pysyä kaukana siitä.
Taksiliitto on kuluttajien liitto, joten yrittäjien kannattaa pysyä kaukana siitä.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Liitto vain haukkuu julkisesti yrittäjiä ja kuljettajia Erosin jo monta vuotta sitten.
Taksiliitto antaa haastatteluja, joissa se haukkuu taksinkuljettajat villeiksi. Paskasakkia koko liiton henkilökunta.
Jäsenmäärä on nykyään salaista tietoa.Ennen leuhkivat korkealla jäsenmäärällä,kun autoilijat pakkoliitettiin taksiliittoon.Et voinut kuulua paikallisyhditykseen kuulumatta taksiliittoon.Eli olit ulkona tilausvälityksestä.Kuka hullu on liittynyt jäseneksi 2018 jälkeen.
No ei siitä haittaakaan ole eli olen jäsen pelkässä taksiliitossa.
Hallitus esittää, että avioliittoon pakottamisen rangaistavuutta selkeytetään rikoslaissa. Ihmiskauppana rangaistavaa olisi teko, jonka tarkoituksena olisi pakkoavioliittoon tai siihen rinnastettavaan liittoon saattaminen. Eli voit kyllä erota.
Jos kerran olet jäsen ,niin kerro mikä on liiton nykyinen jäsenmäärä.
Kolme, Muhammed, Matti ja muistaakseni myös Muhammed.
Tuskin on Muhammed taksiliittoon liittynyt.Niillä on ihan omat liitot.
Eihän taksiliitossa ole kuin matuja nykyään.
Samanlainen pakolaiskeskus kuin Lähitaksi.
Se nyt on vaan niin tyhmää maksaa, kun ei saa rahaa vastaan mitään.
Vuoden taksikuskiakin haetaan, kampanjoinnin kuvissa tietenkin matu.
Taksityö on jo pitkään ollut kehittyneissä länsimaissa maahanmuuttajien heiniä. Kuten muutkin matalapalkkaiset jaskaduunit.
Koskahan kantasuomalaiset ymmärtävät, mitä taksialalla on kello lyönyt, siirtyvät muihin hommiin tai eläkkeelle ja lakkaavat syömästä mamujen leipää taksialalla?
Myös maamme alhaisen huoltosuhteen parantamiselle on eduksi viriilien mamujen kontaktimahdollisuuksien parantaminen kantasuomalaisten neitosten kanssa taksityön ohessa.
T. Nimim. Lisää pitkäsäärisiä mulattineitoja kaduillemme
Taksiliiton ansiota on hintojen pudotus. Taksiliitto ulisee joka paikassa taksien korkeita hintoja eli on taksiyrittäjien pahin vihollinen.
Taksiliitto on taksiyrittäjän pahin vihollinen.
Erektio!💓
Kannattaa liittyä vaikka Suomen Yrittäjiin, jotka ajavat yritttäjien asioita, eivätkä ole yritystoimintaa vastaan.
Taksiliitto ajaa pahoinvointia taksiyrittäjille.