Mitä mieltä te ootte et mikä on paras tupakka merkki
Paras rööki
12
858
Vastaukset
- Anonyymi
Punainen marlboro paras, sininen west halvin.
- Anonyymi
Edullista tupakkaa ei ole Suomesta saanut vuosikausiin eikä tulla saamaan jatkossakaan, mikäli ei sitten vertailla eri merkkien välisiä muutamien kymmenien senttien hintaeroja.
Minun ehdoton suosikkini on sininen Winston, jota tosin ei myydä Suomessa (olen jo pitkään käynyt ostamassa tupakkani Haaparannasta, jossa hinnat ovat noin puolet edullisempia kuin Suomessa).
Mikäli Suomesta jotakin tupakkaa ostaisin, niin sätkätupakkana sininen Pall Mall ja askitupakkana sininen Chesterfield. Punaista en ole koskaan tykännyt polttaa, enkä myöskään mentolia eli niiden kieltäminen ei vaikuttanut minun elämääni. - Anonyymi
Polttamaton tupakka merkistä riippumatta. Tupakointi on nykyään niin vanhanaikaista. Jäänne historiasta
- Anonyymi
Jos haluat, niin käy lukemassa kirjoittamani essee ohaisesta linkistä;
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18512673/huomaavaisen-tupakoitsijan-mielipidekirjoitus-(pitka-teksti)#comment-129645914 - Anonyymi
Totako kysyttiin?
- Anonyymi
Punainen Colt. Sillä aloitin 30 vuotta sitten ja sillä lopetin. Suosittelen ja en suosittele
- Anonyymi
Punainen Marlboro maistuu hyvältä esimerkiksi silloin, kun on on heitellyt aikansa virveliä. Ja äkkiä kala nappaa ja saa taiteiltua kunnon vonkaleen rannalle. Sitten kun keittää kahvit, istuu kivenkolossa tuulensuojassa ja panee palamaan--silloin maistuu!
- Anonyymi
Yli 40 vuotta tullut poltettua, enkä vieläkään ole törmännyt parhaaseen, en edes hyvään, merkkiin. Paskaa ne on kaikki.
- Anonyymi
keltainen belmont
- Anonyymi
Omista kokemuksista voin sanoa, että keltainen camel sekä punainen marlboro on kyllä parhaimmat. Nortti (North State) myös hyvä ratkaisu kovemmille polttelijoille!
Savukkeita joita kannattaa välttää ovat mm. punainen west, sininen chesterfield, sekä kultainen marlboro. - Anonyymi
No itsehän en muuta osta kuin mallun punasta. Pitkäll' kokemuksella voin todeta sen olevan paras kaikista, lm sininen on sit perseestä älkää sitä ostako. Camel keltaine kuulemma hyvä
- Anonyymi
Camel yellow is on top of GOD!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102285
- 241893
- 241681
- 301626
- 1691540
- 361275